Cukrovka je zákerná choroba, ktorou trpí veľmi veľa ľudí po celom svete. Oficiálne číslo hovorí vraj o 370 miliónoch, čo je teda dosť na to, aby túto problematiku začalo riešiť aj Apple. Pomocou Apple Watch má v pláne merať hladinu cukru v krvi a to spôsobom, pri ktorom nebude potrebné pichať si do prsta ihlu ani nič podobné. Hoci sme to nečakali, nové informácie hovoria, že táto technológia by mohla prísť už v ďalšej generácií Apple Watch. Žeby revolúcia pre Apple?

Apple Watch a cukrovkári

Je nám jasné, že hodinky Apple Watch môžu byť užitočné aj zo zdravotných dôvodov. Určite ich vlastnia tisíce cukrovkárov po celom svete, aj keď sú im momentálne v tomto smere na nič. Ďalšia generácia by už ale mohla byť pre ľudí trpiacich touto chorobou veľmi dôležitá, pretože by podľa BGR mala priniesť aj špeciálne senzory, ktoré budú schopné sledovať hladinu cukru v krvi a pri výkyvoch o tom informovať majiteľa. To samozrejme 24 hodín denne bez nutnosti pichania si ihly do prsta a podobne. Okrem toho by mohli Apple Watch aj navrhovať, akú stravu by mal diabetik voliť tak, aby hladinu cukru stabilizoval.

- Reklama -

Dôležité je ale povedať aj to, že pravdepodobne nepôjde o žiadne zdravotnícke zariadenie tak, ako sa to ale aj dalo očakávať. Technológia príde len s čisto informatívnym charakterom, teda bez certifikátov, pretože to by mohlo Applu spôsobiť problémy a získať podobný certifikát je veľmi náročné.

Apple by malo do Apple Watch pridať aj špeciálne inteligentné remienky, ktoré nám pridajú do hodiniek funkcie, o ktorých v súčasnosti len snívame. Dokonca sa tu skloňuje aj fakt, že meranie cukru bude práve zakomponované v takomto remienku. Predsalen ho nepotrebuje každý a ten, kto má takýto problém po ňom veľmi rád siahne.

Uvidíme ako sa Apple v následujúcich mesiacoch pohne s vývojom podobnej technológie, ale budeme veľmi radi, keď nám firma niečo podobné prinesie. Môže to pomôcť miliónom používateľom po celom svete a práve to je cesta akou by mohlo Apple zvýšiť predaje Apple Watch. Sme si istí, že ak by všetko perfektne fungovalo, takéto Apple Watch by si zakúpili milióny tých, ktorí už cukrovkou trpia!

Diabetik - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.