Apple Watch Fit

Určite nám dáte za pravdu, že hodinky Apple Watch sú skvelým spoločníkom v posilňovni, alebo pri vykonávaní štandardných outdoorových športov. Ich výhodou nie je iba sledovanie telesných funkcií a aktivity, ale aj nastavovanie tréningov či plnenie cieľov. Majú aj akýsi motivačný charakter, ktorý nás núti k pohybu.

Na trhu nájdeme aj inteligentné náramky, ktoré majú jednoduchý dizajn, menej funkcií no zato priame zameranie na šport. Niekomu môže takýto druh hardvéru vyhovovať viac inému zas menej. Aj preto teraz vznikol koncept, ktorý nám prezentuje Apple Watch Fit.

Ako môžete vidieť sami, dizajn produktu vychádza zo štandardných čŕt hodiniek. Tvar však nie je štvorcový ale obdĺžnikový, vďaka čomu by sa mohol lepšie nosiť na ruke. Autor konceptu uvádza, že Apple Watch Fit vychádzajú z Apple Watch SE (a teda lacnejšieho prevedenia hodiniek).

Okrem podobného hardvéru zdieľajú aj totožný, no prispôsobený operačný systém. Ten je viac zameraný na šport a aktivitu. Vo vrchnej časti môžeme vidieť dotykový displej a z boku potom digitálnu korunku a tlačidlo. Samozrejmosťou je aj perfektná implementácia Apple Fitness+ či Apple Music.

Koncept neuvádza žiadne dodatočné technické špecifikácie a ani navrhované ceny. Za nás sa ale jedná o zaujímavý nápad, ktorý možno inšpiruje aj Apple. Čo si o tom myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.