Apple Watch a ich stále narastajúci podiel na trhu

Apple v roku 2014 ukázalo produkt, ktorého predajné čísla neboli zo začiatku príliš povzbudivé. Ako však plynul čas, všetko sa začalo meniť k lepšiemu. Ľudia si ku Apple Watch našli cestu a určite tomu pomohla aj lepšia dostupnosť a nižšia cena starších či základných modelov.

Výsledkom niekoľkoročnej snahy sú dáta od spoločnosti Avalon, o ktoré sa postaral analytik Neil Cybart. Podľa jeho odhadov má technologický gigant vo svete cez 100 miliónov aktívnych Apple Watch, čo je na doplnkové príslušenstvo za 200-500€ krásne číslo.

Na týchto informáciach je zaujímavé, že trajektória rastu predajov Apple Watch nebola ani konštantná a ani stabilná. 30 miliónov nových ľudí, ktorí začali nosiť tento výrobok v roku 2020 takmer prekročilo mieru adopcie používateľov medzi rokmi 2015-2017.


Cybart tiež upozorňuje, že Apple Watch sú veľmi atraktívne pre majiteľov iPhonov. Ako iste viete, vo väčšine prípadov by mal byť tento smartfón prítomný, nakoľko z neho hodinky čerpajú množstvo dát.

Ak by boli vyššie uvedené čísla pravdivé, čo je vzhľadom na úspech Apple Watch veľmi pravdepodobné, približne 10% majiteľov všetkých iPhonovo nosilo v roku 2020 aj toto wearable príslušenstvo od Apple. Patrili ste medzi nich?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.