Každý model Apple Watch od 1-4 má určitú formu odolnosti voči vode. Často nám ale chodia otázky do redakcie na tému Apple Watch: Môžem sa s nimi osprchovať? Odpoveď nie je taká jednoznačná ako by ste si možno mysleli. Prečítajte si prečo.

3Nie všetky hodinky sú rovnaké

Apple Watch: Môžem sa s nimi osprchovať? – svetapple.sk

Pokiaľ ste si mysleli, že všetky hodinky Apple Watch sú vodotesné a ponúkajú rovnakú normu, vôbec to nie je pravda. Existuje tu jeden podstatný rozdiel.

  • Napríklad hodinky Apple Watch Series 0 (začiatok predaja v roku 2015) a Apple Watch Series 1 (začiatok predaja v roku 2016) majú hodnotenie IPX7. To znamená, že sú odolné proti kontaktu vodou. Nemali by ste sa s nimi ale ponárať. Maximálne nosiť niekde v daždi.
  • Apple Watch Series 2 a novšie sú už ideálne aj na plávanie. Hoci Apple nešpecifikuje svoje IP hodnotenie, spoločnosť tvrdí, že sú schopné odolať vode až do hĺbky 50 metrov.

To teda znamená, že ak máte novšie Apple Watch ako Series 0 či Series 1, môžete ich so sebou zobrať do bazéna. Stále to ale neznamená, že sa s nimi môžete aj sprchovať.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here