Apple Watch: Nepotrebujete ich ale…

0

Apple Watch sú zariadením, ktorému to dosť dlho trvalo. Ich problémom je fakt, že keď ich človek nemá, nič sa nedeje, nepotrebuje ich silou mocou k životu. Postupne sa ich ale ľudia naučili kupovať a predaje stále narastajú. Veru nie je to žiadna náhoda a aj keď sú také „nepotrebné“ niečo do seba predsa len majú!

Nepotrebný produkt

Bez iPhonu ani na krok, to je hádam jasné. Nie je to len telefón. Je to komunikačný prostriedok a pre mnohých z nás funguje ako vzdialená kancelária. Keď si ho niekde zabudneš, si skrátka stratený. Apple Watch sú produktom, ktorý síce prináša navyše zopár vymožeností (napríklad presnejšie meranie telesnej aktivity vďaka senzorom), no ak si ich zabudneš doma a ideš na dlhú cestu, tak skrátka používaš iPhone a nič ti nejako extra nechýba. Sem tam sa síce pozrieš na holé zápästie ale to už je len sila zvyku.

Hodinky v prevažnej väčšine slúžia ako druhý displej iPhonu, vďaka ktorému ho nemusíš vyťahovať. Každá jedna notifikácia sa ti zobrazí najprv na ruke a až potom na obrazovke smartfónu. Navyše to menej ruší, pretože telefón „nepípa“ a hodinky ti len príjemne a potichu zavibrujú na ruke. Možno sa zdá, že sú tak úplne zbytočné až na niekoľko menej podstatných benefitov, ktorý by bežný používateľ za 349 euro bez problémov mohol oželieť. Nie sú ale až také nepotrebné.

Nie sú až také nepotrebné, ako sa o nich hovorí - svetapple.sk

Nie sú až také nepotrebné, ako sa o nich hovorí – svetapple.sk

Komfort

Tak, prečítali sme si, načo asi slúžia v 99% Apple Watch počas bežného používania. Prečo ich nepotrebujeme ale chceme mať? Je to jednoduché. V prvom rade je to dizajn, ktorý je naozaj nádherný a dobre sa naň pozerá. Displej je perfektne zakomponovaný do čierneho rámika a keď máte čierne pozadie, skutočne nemáš šancu vidieť, kde displej začína a kde končí (za to môže OLED technológia). Hodinky slúžia na to, na čo hodinky slúžiť majú, ukazujú čas. Presne na toto sa na ne budeš poväčšine pozerať.

Celý čas ti ale snímajú aj vašu aktivitu. Robia to tak, že ty o tom nemusíte vôbec vedieť. Potom si ale na iPhone len tak zo zaujímavosti pozrieš svoje štatistky za určite obdobie a uvedomíš si, že by si sa mal začať hýbať. Apple Watch ťa to skutočne naučia. Dobrovoľne sa budeš nútiť splniť všetky tri krúžky aby si urobil niečo pre svoje zdravie. Ďalšou vecou je napríklad neustály prehľad o počasí. Ja som napríklad nikdy nebol zvyknutý pozerať sa na telefóne každých pár hodín, aké je počasie. Nie je to nič zložité, skrátka som to len neriešil. Na Apple Watch mám ale nastavený taký ciferník, ktorý mi to ukazuje a ja potom viem, s čím mám rátať. Sledujem to v podstate podvedome.

Jedna z najväčších výhod sú práve notifikácie a informácie, ktoré prichádzajú priamo z iPhonu. Niekto ti volá ale ty práve pácuješ rezne do Chorvátska a nevieš čo máš robiť? Klik a voláš cez hodinky. Príde ti správa od frajerky a ty nemáš svoj iPhone nedajbože pri sebe? Klik a môžeš aspoň jednoducho odpovedať. Hodinky sa ti skrátka veľmi radi pripomenú. To je ich obrovská výhoda. A keď náhodou stratíš iPhone (v byte) a nevieš si rady, kde si ho dal, stlačíš tlačidlo na hodinkách a telefón zrazu začne spod gauča vydávať divný zvuk tak aby si ho počul a vyslobodil. Opäť vec, ktorú využívam niekoľko krát týždenne a ani sa nad tým nezamýšľam.

Používanie hodiniek je veľmi príjemné. Človek si na ne rýchlo zvykne - svetapple.sk

Používanie hodiniek je veľmi príjemné. Človek si na ne rýchlo zvykne – svetapple.sk

Verdikt

Do verdiktu napíšem asi len toľko. Apple Watch sú perfektný produkt, skutočne sú podarené. Určite by som ich nevymenil za žiadnu konkurenciu, pretože sú s iPhonom zohrané tak dobre, ako to je asi len možné. Hoci ich využívam skôr na podvedomé aktivity, skutočne ich využívam. Som rád, že som si ich kúpil a som s produktom veľmi spokojný. To, čo som sa snažil opísať vyššie sa asi ani moc dobre opísať nedá, treba to skrátka zažiť.

Ak ale uvažuješ nad kúpou Apple Watch, od nás máš určite zelenú a jednu dobrú referenciu. Kupuj al väčšiu 42 milimetrovú verziu, na ktorú sa pohodlnejšie pozerá a nezabudni, že v septembri už budú nové, možno sa oplatí aj počkať!

Ak sa nevieš rozhodnúť, naše odporúčania určite majú - svetapple.sk

Ak sa nevieš rozhodnúť, naše odporúčania určite majú – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk