Hodinky Apple Watch Series 4 sú veľmi populárne a funkcia EKG už zachraňuje životy. Hoci sa o tom toľko nehovorí aj tento rok Apple chystá nástupcu. Nové hoidnky Apple Watch Series 5 už klopu na dvere. Pozrite sa čo ponúknu.

5Pokročilé sledovanie spánku

Apple Watch Series 5. Nehovorí sa o nich ale prídu. Čo ponúknu? - svetapple.sk
Apple Watch Series 5. Nehovorí sa o nich ale prídu. Čo ponúknu? – svetapple.sk

Minulý rok bolo EKG pre Apple Watch významnou aktualizáciou, pokiaľ ide o sledovanie zdravotného stavu. Aj preto boli hodinky tak populárne. Najnovšia aktualizácia operačného systému WatchOS 6 priniesla úplne nové funkcie zamerané na zdravie. Pribudla napríklad možnosť cvičenia jogy či turistiky.

No a hoci nás hodinky každý deň sledujú a vedia nám povedať skoro všetko o našej aktivite, nedokážu prirodzene sledovať spánok. Na toto tu slúžia iba aplikácie tretích strán. Okrem toho, že za ne ale treba platiť neponúkajú taký rozsah funkcii aký by možno mohli… Podľa portálu Bloomberg Apple už túto funkciu niekoľko mesiacov testuje a dúfa, že bude pripravená pre modelový rok 2019/2020.

Funkcia by nemusela skúmať len dlžku spánku či jeho fázy. Mohla by vyhodnocovať ideálny priemer a odporúčania kedy ísť do postele. Všetko ohľadom nej samozrejme ešte nevieme. Ľudia sa ale radi skúmajú a niečo podobné by nás určite potešilo.

Späť