Jablková spoločnosť svoje hodinky aktuálne vyrába v hliníkovej verzii a vo verzii z chirurgickej ocele. Čoskoro sa však dočkáme ďalšej varianty. Apple Watch Series 5 z keramiky a titánu.

Apple Watch Series 5 z keramiky a titánu.

Apple v súčasnej dobe používa na výrobu svojich inteligentných hodiniek, respektíve ich šasi materiály ako hliník či chirurgickú oceľ. V minulosti to bolo ešte napríklad zlato (v rôznych variantoch) či keramika. Teraz sa jeden z pôvodných materiálov vráti, iný bude úplne nový. Jablková spoločnosť sa chystá pri ďalšej generácii zariadenia, ktoré bude predstavené už v septembri prinavrátiť keramický vzhľad a doplniť ho titánom.

Samozrejme nebude sa jednať o základné modely. Tie by mali byť vyrobené tak ako dnes z hliníka. Keramická verzia hodiniek by mala byť v úplne najvyššej “cenovej” kategórii a tá titánová by zase mohla nahradiť napríklad verziu z chirurgickej ocele. Všetky informácie máme vďaka únikom z nového WatchOS6, kde sa podarilo objaviť domovské štartovacie plochy jednotlivých zariadení. Práve tu sa na obrazovke objavuje informácia o jednotlivej verzii hodiniek.

Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému bežcovi. Pripravoval sa na UK Marathon. - svetapple.sk
Apple Watch Series 4 – svetapple.sk

Apple Watch ešte exkluzívnejšie

Hodinky Apple Watch začínali pred štyrmi rokmi ako veľmi exkluzívny produkt. Zlatá varianta sa predávala za sumu 17 000$ a to veru za spotrebnú elektroniku nie je málo. Používatelia po celom svete ale reagovali presne tak ako sa dalo očakávať.

Toto zariadenie nikto nechcel, pretože bolo príliš drahé a neponúkalo danú prídavnú hodnotu. Apple teda zlatú variantu neponúkalo už v druhej generácii hodiniek. Apple Watch Series 3 prišli opäť s jednou zaujímavou variantou a to bola práve keramika. Pravdepodobne zase pre neúspech tento variant v prípade Apple Watch Series 4 stiahlo.

Tento rok by sa ale mala zase vrátiť. Samozrejme netušíme napríklad to, koľko bude takáto verzia hodiniek stáť. Pravdepodobne sa bude ale cenovka opäť pohybovať na úrovni 1000€. Cena keramickej verzie by sa veľmi meniť nemala. Tá zostane približne rovnaká ako dnes zas modely z chirurgickej ocele.

Apple Watch Series 5 z keramiky a titánu. - svetapple.sk

ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here