Chcete tie najlepšie inteligentné hodinky súčasnosti pre iPhone? Nič lepšie, ako Apple Watch Ultra od spoločnosti Apple si zrejme nemôžete vybrať. Ide o ten najprémiovejší model v ponuke so špičkovým spracovaním, ktorý je odhodlaný čeliť aj náročným výzvam. A hoci nie je vôbec lacný, vďaka zľavám ho teraz môžete kúpiť za bezkonkurenčnú cenu.

Spoločnosť Apple predstavila Apple Watch Ultra len minulý rok po boku iPhonu 14 a pri ich výrobe dbala na extrémnu odolnosť. Ich telo je vyrobené z vysokokvalitného titánu a displej kryje extrémne tvrdé zafírové sklo, ktoré sa nie len, že nedá poškriabať ale rovnako ho je aj náročné rozbiť. Aj vďaka tomu dokážu Apple Watch Ultra spĺňať vojenskú normu MIL-STD 810H, ktorú používa americká armáda.

Čo sa týka ceny týchto hodiniek, Apple si za ne nebojí pýtať až 999 €. Na trhu je len veľmi málo konkurentov, ktorí by sa ponúkali za takúto čiastku. Dobrou správou však je, že u niektorých autorizovaných predajcov Apple klesla cena za Apple Watch Ultra na hranicu 899 € a po kliknutí na tento odkaz ich dokonca zoženiete už za 839 €. Iste, stále je to dosť, no s istotou môžeme napísať, že Apple Watch Ultra sa ešte nikdy predtým nepredávali lacnejšie.

Perfektná výdrž batérie a kvantum senzorov 

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube Zander Round / Gio San Pedro (úprava redakcie)

Veľkou výhodou týchto hodiniek je výdrž batérie, ktorá vďaka väčšiemu akumulátoru dosahuje až 36 hodín štandardného používania na jedno nabitie. Z vlastnej skúsenosti vieme napísať, že ak svoje hodinky nebudete extra zaťažovať, spoľahnúť sa môžete aj na dvoj či dokonca trojdňovú výdrž.

Ešte lepší výsledok ale dosiahnete, keď si ich prepnete do extrémne úsporného režimu. Hoci sú v ňom niektoré funkcie, ako Always-on displej alebo GPS značne obmedzené, Apple sľubuje až 60 hodinovú výdrž a v praxi je možné dosiahnuť až 4 dni. Takto ale svoje Apple Watch Ultra určite nebudete chcieť používať. Ide skôr o núdzovku.

Inteligentné hodinky majú samozrejme aj celú plejádu snímačov, senzorov a systémov, ktoré vás sledujú na každom jednom kroku a všetko zaznamenávajú do aplikácie Zdravie vo vašom iPhone.

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube Tech Santos

Patrí sem napríklad snímač srdcového tepu, oxymeter, EKG či dokonca aj teplomer. A keď sme už pri iPhone, práve Apple Watch sú jediné hodinky, pomocou ktorých dokážete z tohto zariadenia telefonovať, alebo odosielať správy.

Samozrejmosťou sú potom aj rôzne športové režimy, či možnosť inštalácie obrovského množstva aplikácií z internetového obchodu App Store, ktoré sa dajú ukladať na veľké 32 GB interné úložisko a rozširujú možnosti operačného systému watchOS.

Prečítajte si tiež  Šťastný zákazník sa dočkal Apple Watch Ultra ešte pred začiatkom predaja. Takto vyzerajú v skutočnosti

Navyše Apple Watch Ultra disponujú aj detekciou autonehody, takže ak sa dostanete do problémov a nebudete pri vedomí, vedia vám privolať pomoc. Dokonca sa zvládnu napojiť aj na satelit a vyslať núdzové SOS. Na Slovensku však táto funkcia zatiaľ nie je dostupná.

Apple Watch Series 8 sú technicky rovnaké. Stoja len polovicu 

Apple watch series 8
Zdroj: YouTube – Glenn Taubenfeld / Unsplash – Daniel Korpai (úprava redakcie)

Za zmienku stojí aj alternatíva, ktorou sú Apple Watch Series 8. Tie síce nemajú tak odolný a odvážny dizajn, ako model Ultra, no po technickej stránke sú s výnimkou menšej batérie prakticky rovnaké.

Ich cena je ale výrazne nižšia a zatiaľ čo ich spoločnosť Apple predáva od 539 €, vy ich viete získať u autorizovaného predajcu Apple od 469 €, čo si overíte tu. Na nákupe teda veľmi slušne ušetríte a aj v porovnaní s Apple Watch Ultra zaplatíte približne polovicu.

Na záver ešte dávame do pozornosti náš e-shop Loopi.sk, na ktorom nájdete širokú ponuku kvalitného príslušenstva pre rôzne Apple zariadenia, vrátane veľkého množstva náramkov pre inteligentné hodinky Apple Watch. Nákupom v internetovom obchode podporíte našu tvorbu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -