Digitálna korunka na Apple Watch s 3D Touch?

0

Pokiaľ máš doma hodinky Apple Watch, určite si si už zvykol na ich každodenné ovládanie. Zo začiatku si možno ani len netušil, na čo tá digitálna korunka na pravej strane je. Časom sa z nej stala ale neoddeliteľná súčasť hodiniek a dosť urýchľuje prácu s nimi. Apple získal zaujímavý patent, vďaka ktorému by sa mohla korunka dostať na celkom inú úroveň. Mohla by obsahovať 3D Touch! 

3D Touch korunka

Ak ti nič nehovoria technologické názvy, 3D Touch je v skratke technológia, ktorá sníma tlak vyvíjaný tvojim prstom na displej obrazovky. Nájdeme ho v podstate v každom iPhone (s výnimkou modelu SE) od modelu 6S vyššie. 3D Touch obsahujú aj maličké hodinky Apple Watch. Jablková spoločnosť by ale chcela využitie tejto technológie značne rozšíriť. Mohla by sa dostať aj priamo do digitálnej korunky Apple Watch vďaka čomu by sa mohla stať korunka omnoho užitočnejšia. Spoločnosť Apple dnes získala celkom nový patent s číslom 20180024683 vďaka ktorému by malo byť toto možné. 

Bavíme sa pravdepodobne o plochej časti korunky (ktorá býva v prípade Cellular modelu červená). Tu by sa mohol 3D Touch vyskytnúť tiež. Nevieme síce za akým účelom, no teoreticky by to mohlo zase o čosi zjednodušiť už tak jednoduché ovládanie hodiniek. Samozrejme, netreba robiť zbytočne kladné závery. Zatiaľ ide len a len o patent. To v prípade Applu znamená minimálnu pravdepodobnosť v následujúce uplatnenie. Apple má tisíce patentov, ktoré nikdy nevyužilo a už nikdy nevyužije, napriek tomu, že sú fakt fantastické. 3D Touch v korunke znie ale pomerne sľubne.

Apple Watch Series 3 s 3D Touch korunkou by mohli byť viac ako zaujímavé - svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk