Občas píšeme o tom, aký pozitívny vplyv môžu mať Apple Watch na zdravie človeka či dokonca záchranu jeho života. Presne to sa teraz stalo 80-ročnému mužovi v Nemecku. EKG mu “diagnostikovali” možné príznaky ischemickej choroby srdca (CAD).

EKG na Apple Watch zachránilo ďalší ľudský život!

To, že technológie v Apple Watch fungujú perfektne vieme už dlhšiu dobu. Dnes sme sa o tom opäť raz presvedčili, keď starší muž pociťoval bolesť na hrudi a sledoval nepravidelný pulz. Muž šiel preto do nemocnice, kde mu urobili potrebné vyšetrenia. Hoci prvotné výsledky nevykazovali žiadne ochorenie, po predložení záznamov z Apple Watch bolo vidieť jasné známky ischemického ochorenia srdca. V najhorších prípadoch môže tento problém viesť ku infarktu či dokonca smrti, takže ho netreba brať na ľahkú váhu.

Ischemická choroba srdca sa prejavuje zvýšeným tlakom na hrudi počas cvičenia alebo počas akejkoľvek inej namáhavejšej činnosti. Po tom, ako lekári podrobne prešetrili stav pacienta, rozhodli sa vykonať chirurgický zákrok, “katetrizáciu srdca”. Aj napriek vyššiemu veku dopadlo našťastie všetko dobre a 80 ročný pán z Nemecka mohol ísť bezpečne domov už po 2 dňoch. Hoci tomu stále mnohí neveria, systémy v Apple Watch sú veľmi presné a dokážu objaviť množstvo ochorení srdca ešte skôr, ako dôjde k fatálnemu zlyhaniu.

Inými slovami, ak ich máte na ruke a oni vás “potichu” sledujú, môže sa stať, že objavia niečo, o čom ste nevedeli a následne vám tým zachránia život. Apple každým rokom vylepšuje technológie, ktoré sa nachádzajú v Apple Watch a tie fungujú naozaj spoľahlivo. Prípadné upozornenia alebo varovania netreba za žiadnu cenu zbytočne podceňovať.

Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému bežcovi. Pripravoval sa na UK Marathon. - svetapple.sk
EKG na Apple Watch zachránilo ďalší ľudský život!
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here