Apple Watch 3 ešte ani nie sú na trhu a už poznáme novinky, ktoré by sme mohli čoskoro očakávať. V prvom rade by sme chceli povedať, že o tento únik sa opäť postaral firmware, ktorý sa nachádza v HomePode. Apple si možno neuvedomilo, ako veľa informácií „skrýva“, keď ho vypustilo von. Tak či onak, my máme pomerne zaujímavé novinky, ktoré by teba ako zimného športovca mohli zaujímať!

Zima

Vieme, že to možno teraz nie je úplne aktuálna téma, keď nás vonku ovievajú teploty, ktoré sa pomaly nedajú vydržať avšak je veľmi zaujímavá pre tých, ktorý majú radi športy v období, kedy sa teplota pohybuje na hranici pod nulou. Medzi tieto športy patrí samozrejme lyžovanie, pri ktorom vzniká veľmi namáhavá telesná aktivita ktorú sa oplatí sledovať. Počas toho ako ideš dole kopcom môžeš zisťovať naozaj obrovské množstvo údajov. Napríklad sa môžeš dozvedieť to, akou maximálnou rýchlosťou si šiel, či to akú má zjazdovka vzdialenosť.

- Reklama -

Údaje však môžu byť ešte zaujímavejšie, keď si dáš na ruku Apple Watch, ktoré ti dokážu zmerať napríklad tvoj srdečný tep a iné hodnoty.  Informácie, ktoré sa dostali na verejnosť boli opäť objavené vo firmware HomePodu a nazývajú sa ako „SkiingWorkoutEventCollector“, „SkiData“, „WorkoutActivityType“, „SlopeForAngle“ či „DownhillSnowSportsDistance“. Znamená to teda, že Apple bude môcť okrem perfektných údajov poskytnúť ešte jednu vec. Apple Watch by mohli nastavovať priamo tréningy a výzvy, ktoré by si následne mal ako lyžiar prekonávať.

Uvidíme, kedy sa dočkáme oficiálnych informácií ohľadom lyžovania s Apple Watch, každopádne už dnes sa na to celé veľmi tešíme. Len tak mimochodom, niektoré informácie nemusia prísť výhradne s Apple Watch Series 3 ale teoreticky sa ich môže dočkať aj v Apple Watch Series 2, keďže už majú GPS tracker. Nových hodiniek by sme sa mali dočkať niekedy za mesiac, kedy bude predstavený aj celkom nový iPhone 8. Máme sa teda na čo tešiť! 🙂

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apple watch skiing

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.