Nebudeme si klamať, že jedna z najväčších slabín inteligentných hodiniek Apple Watch je ich výdrž batérie. Apple stále tvrdí, že zariadenie vydrží približne 18 hodín na jedno nabitie. Dalo by sa teda hovoriť o tom, že je celodenná. To ale niektorým používateľom nestačí.

Ľudia sú zvyknutí, že si hodinky nedávajú dole z ruky pokojne aj týždeň a konkurenčné zariadenia vedia vydržať na jedno nabitie bez problémov tri a viac dní.

S kúpou Apple Watch však musíte v reálnych podmienkach počítať maximálne s dvoma dňami, no ak máte pocit, že s tým v Cupertine vôbec nič nerobia, teraz vás presvedčíme o opaku.

YouTuber HotshotTek vzal do testu všetky Apple Watch od „Series 0“ až po Series 7, ktoré sa začali predávať len pred niekoľkými dňami. Ako sa ukázalo, pôvodné hodinky vydržia o viac ako 11 hodín kratšie než tie najnovšie. Extrémny rozdiel je však aj medzi Apple Watch Series 6 a Series 7!

V teste sme mohli pozorovať, ako má každé zariadenie neustále spustený displej, ktorý ho postupne vybíjal zo 100 % kapacity až na 0 % batérie. Išlo o celkom férové porovnanie so zaujímavým výsledkom:

  • Apple Watch Series 0 – 3h a 4 minúty
  • Apple Watch Series 1 – 3 hodiny a 31 minút
  • Apple Watch Series 2 – 6 hodín a 7 minút
  • Apple Watch Series 3 – 6 hodín a 10 minút
  • Apple Watch Series 4 – 7 hodín a 11 minút
  • Apple Watch Series 5 – 9 hodín a 39 minút
  • Apple Watch Series 6 – 8 hodín a 31 minút
  • Apple Watch Series SE – 9 hodín a 24 minút
  • Apple Watch Series 7 – 14 hodín a 32 minút

Novinka ďaleko predbehla všetky predošlé generácie

Ako môžete teda vidieť sami, Apple evidentne zapracovalo na výdrži batérie Apple Watch Series 7, keďže vydržali podstatne dlhšie ako v Apple Watch Series 5, ktoré sa ocitli na druhom mieste a dokonca predbehli aj novšie Apple Watch Series 6 či SE. Problém je však v tom, že nás o tom technologický gigant nikde neinformoval.

Samozrejme, uvedené časy by neboli podstatné, keby predstavovali len niekoľko minút. V tomto prípade sa však bavíme o výdrž predĺženej o cca 5-6 hodín v porovnaní s predchodcami. A to je veru zaujímavé.

Ak už máte Apple Watch Series 7, napíšte nám do komentára, ako ste spokojní s ich výdržou. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -