WatchOS 8 (2021) s prepracovaným ovládacím centrom

Pomaly sa dostávame do obdobia, kedy komunita vymýšľa svoje vlastné návrhy na budúci vizuál jednotlivých operačných systémov, pre produkty od spoločnosti Apple. O posledný koncept watchOS 8, sa postaral kanál A Better Computer. Jedná sa o zaujímavú myšlienku, ktorá by nám dávala zmysel.

Ak používate tieto inteligentné hodinky, určite nám dáte za pravdu, že nie všetko je úplne ideálne. Autor videa nižšie sa zameral na kombináciu ciferníka a appiek, ktoré si tu môžete pridať. Niekedy ich je príliš málo, inokedy nám prekážajú z vizuálneho hľadiska. Elegantný kompromis by ale mohlo priniesť upravené ovládacie centrum.

Po jeho vytiahnutí by ste sa dostali ku tým najdôležitejším appkam alebo dokonca widgetom. Všetky funkcie ovládacieho centra by zostali na svojom mieste. Zobrazili by sa vám po ďalšom potiahnutí prsta.

Samozrejme, túto funkciu by nemusel používať každý. Ak vám vyhovuje súčasné rozloženie ovládacích prvkov, jednoducho by ste si ho ponechali. Niektorí nároční používatelia ale nechcú hľadať množstvo appiek v menu (ak sa im nezmestia do ciferníka) a takto by ich mali na dosah prsta behom sekundy.

Pozrite si celé video nižšie a do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte. Dávalo by vám to takto zmysel, alebo je to len zbytočnosť?

Prečítajte si tiež  Slováci pozor. TikTok môže byť bezpečnostnou hrozbou. Aplikácia sleduje a ukladá každý krok, ktorý v nej urobíte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. Vedel by mi niekto poradiť ? Na Apple Watch series 5 sa mi takmer každý deň stane, že sa nedá rolovať potiahnutím prsta zhora na dol (notifikácie) a ani z dola na hor (systémové nastavenia). Potiahnutie prsta do strán (ciferníky) to funguje vždy. Po reštarte hodiniek – všetko OK, tak na jeden deň. Stáva sa vám to tiež ? Mám to dať reklamovať ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here