Prvý krát sme sa s nimi stretli ešte v roku 2014, kedy ich Apple predstavilo po boku vtedy nového iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Dnes už poznáme ich druhú generáciu a čochvíľa by mala svetlo sveta uzrieť aj ďalšia, tretia. Hoci nám Apple neprezrádza, koľko predáva hodiniek Apple Watch či slúchadiel Apple AirPods, máme tu odhady od Strategy Analythics, ktoré by mali byť podľa všetkého veľmi presné. Poďme teda na to!

Koľko sa predalo Apple Watch?

Najnovšie prieskumy spoločnosti Strategy Analythics prezrádzajú, koľko sa skutočne predalo hodiniek Apple Watch v 2. kalendárnom štvrťroku 2017. Podľa informácií dokázalo Apple predať spotrebiteľom až 2,8 milióna kusov týchto inteligentných hodiniek, čo je v skutku obrovské číslo. Prečo je to taký úspech? Veď iPhonov sa predalo za podobné obdobie podstatne viac! To je síce pravda, no iPhone je produkt, ktorý ľudia vyslovene potrebujú. Apple Watch už tak dôležité nie sú a ide skôr o akýsi doplnok k iPhonu. Za minulý rok počas rovnakého obdobia navyše Apple predalo len 1,8 milióna kusov hodiniek (už to bol úspech). Medziročne je teda nárast celý milión kusov!

- Reklama -

Hodinky si teda dolujú úspešnú cestu za obrovským úspechom a zatiaľ sa im to veľmi dobre darí. Apple začalo predávať Apple Watch Series 1,2 len 16. septembra 2016 a dodnes predalo niekoľko miliónov kusov. Pokiaľ si to porovnáme s konkurenciou, o niečo lepšie je na tom už len Xiaomi a Fitbit. Apple sa zaradilo celkovo na tretej priečke, čo ale vôbec nie je zlé. Prvý dvaja výrobcovia totižto ponúkajú omnoho lacnejšie riešenia takže pokiaľ by sme si tieto čísla previedli na čisté zisky, pravdepodobne by práve Apple skončilo ďaleko najlepšie zo všetkých. Uvidíme, či sa dočkáme aj Apple Watch Series 3, no ich príchod predpokladáme u niekedy počas tohto roka.

Na budúci rok sa môže ľahko stať, že pri stúpajúcom trende záujmu o Apple Watch Apple prekoná aj dnes kraľujúce Xiaomi a ovládne trh s inteligentnými hodinkami. Presne takým smerom sa to totižto všetko uberá 🙂

Apple Watch se prodávají stále lépe

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here