Pokiaľ sa vám rozbije sklíčko na Apple Watch, je to problém. V takomto prípade sa už moc ani neoplatí riešiť nový displej ale rovno celé hodinky prípadne novú generáciu. Ako sa ale ukazuje, Apple má evidentne problém. Rozbité Apple Watch vám môžu vymeniť zadarmo. Spúšťa výmenný program

Rozbité Apple Watch vám môžu vymeniť zadarmo. Vrámci výmenného programu.

Na svete sú milióny hodiniek Apple Watch a obrovské množstvo z nich už má alebo malo uštedrenú prasklinu na svojom displeji. Problémom je, že tento displej je extrémne drahý a ťažko sa zháňa. Jeho výmena sa tak stáva ekonomicky nevýhodná a človeku sa pomaly oplatí hodinky jednoducho vyhodiť a kúpiť novšie (prípadne ich vrámci programu Apple vymeniť za nový kus).

Druhá možnosť je vymeniť rozbité sklíčko. To ale vrámci našej krajiny v podstate asi nerobí nikto a ak robí tiež nejde o lacný servis. Vďaka komplikovaným postupom je výmená veľmi náročná a nevyžaduje si len trpezlivosť a čas ale aj špeciálne stroje, ktorými sa napríklad vytláčajú bubliny z pomedzi displeja a ochranného skla po aplikácii lepidla.

Tretia možnosť je taká, že to možno ani nie je vaša vina. Áno, hodinky majú evidentne problém, o ktorom Apple začalo hovoriť až dnes. Za „vzácnych“ okolností sa na vašom displeji môže vytvoriť trhlina, s ktorou stačí zájsť tam kde ste hodinky kupovali (prípadne do autorizovaného servisu a tu vám ich vrámci výmenného programu bezplatne vymenia.

Podmienky a dôvody vzniku problému

Samozrejme nie je to len tak, ak je váš displej úplne na kašu a je evidentné, že za spôsobenou prasklinou stojí vaša nešikovnosť, máte smolu. Prasklina musí byť naozaj špecifická na to aby vám bola uznaná. Pre istotu sa preto informujte na najbližšom servisnom stredisku spoločnosti Apple. Navyše výmenný program sa týka len modelov Apple Watch Series 2 a Apple Watch Series 3. Ak máte iné hodinky tak vám Apple chybu neuzná.

Rozbité Apple Watch vám môžu vymeniť zadarmo. - svetapple.sk
Rozbité Apple Watch vám môžu vymeniť zadarmo. – svetapple.sk

Akciu budete môcť využiť presne 3 roky po tom, čo hodinky zakúpite. alebo jeden rok od doby zahájenia výmenného programu (podľa toho, čo nastane skôr). Ak vás zaujíma, čo vlastne problém spôsobuje, odpoveďou je baterka.

Tá sa podľa Applu za určitých okolnosti dokáže tak prehriať, že sa jej objem nafúkne a postupne začne vytláčať displej hodiniek smerom do hora. To má za príčinu prasknutie. Používateľ ale za to nemôže. O hodinky sa môže starať ako len chce. Zaujímavé je, že tento výmenný program je síce novinkou avšak Apple už zariadenia s touto chybou reklamuje dlhšiu dobu. Je teda zrejmé, že problém nie je malý a ojedinelý a že bolo potrebné informovať verejnosť.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro Max má najlepší displej na svete. Vyrába ho Samsung no Apple mu nadiktovalo, ako to má robiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.