Pokiaľ radi chodíte do fitka alebo len trénujete vo vašom okolí, je dosť možné, že ste si na tento účel zakúpili úplne nové inteligentné hodinky od rôznych výrobcov. Možností je na trhu naozaj veľa. Ktoré sú však najpresnejšie? Šikovný slovenský tréner sa to rozhodol zistiť!

Apple vs. Samsung porovnávané s hrudným pásom od Garminu

Sledovať si svoju aktivitu, srdcovú frekvenciu či počet spálených kalórií patrí medzi úplnú samozrejmosť väčšiny tréningov v prípade, že používate inteligentné hodinky. Technológie sú v dnešnej dobe mimoriadne schopné a tak dokážu kompaktné zariadenia vyčítať údaje priamo z vášho zápästia.

Dnešný test sa bude odrážať od najpresnejších výsledkov, ktoré boli získané pomocou hrudného pásu a hodiniek od spoločnosti Garmin. Takúto technológiu dnes používajú rôzni vrcholoví športovci, takže nemusíme pochybovať o tom, že funguje fakt skvele a podá najlepší obraz o vašom tréningu.

Spoločnosť Samsung a Apple zastupujú hodinky, ktoré sa budú nachádzať na zápästí. Už po prvých minútach bude jasné, kto je z dvojice presnejší. Nebudeme vás napínať, je to práve cupertinský produkt, ktorý drží skoro totožné čísla ako hrudný pás od Garminu. Rozdiely sú iba drobné a človek až neverí, aké sú Apple Watch dokonalo presné…

Rovnako to skončilo aj pri sčítaní výsledných hodnôt. Hoci počet spálených kalórii netrafil nikto (aj keď Apple bolo opäť bližšie), vštetky ostatné čísla sedeli len s drobnými rozdielmi. Do komentára nám napíšte, čo používate vy?

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple okradli o 1,5 milióna dolárov. Za mrežami za to strávia 13 rokov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.