iPhone…iPhone…iPhone…Nič iné počas posledných mesiacov asi ani nepočujeme. Všade len iPhone 7 toto, iPhone 7 tamto. Tak trochu sa zabudlo na to, že Apple pripravuje aj iné produkty, ktorými môže ešte celkom slušne dobyť scénu. Jeden z takýchto produktov sú aj inteligentné hodinky Apple Watch. Tie prídu, dúfajme, už onedlho v novej generácií. Ako sú na tom v súčasnosti?

Apple Watch 2

Apple Watch hodinky sú na trhu prakticky niečo vyše roka a už si našli milióny záujemcov po celom svete. V skutočnosti ide ale o omnoho staršie zariadenie, ktoré bolo predstavené ešte v roku 2014, počas predstavovania iPhonu 6/6 Plus. Znamená to teda, že nech sú akokoľvek dobré, je čas na zmenu. Novú generáciu si to doslova pýta a my máme pre teba dobrú správu v prípade, že na ňu čakáš. Dočkať by si sa totižto mal už niekedy v septembri popri iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Nové hodinky Apple Watch teda klopú na dvere, čo ale môžeme očakávať?

V prvom rade by sme sa nemali pripravovať na žiadnu zásadnú dizajnovú zmenu. Netvrdíme síce, že nebudú vyzerať ináč, to pravdepodobne áno. Rozdiel oproti súčasnej generácií nebude však taký razantný. Určite si zachovajú rovnaký displej (je možné, že príde len v jednej veľkosti). Nedočkáme sa teda klasicky okrúhleho tvaru, čo je trošíčku škoda. Na druhú stranu ale práve pri displeji Apple použije novú technológiu, kedy časť skla nahradí tenkým film, čím získa pomerne dosť miesta. Toto miesto môže využiť napríklad na väčšiu batériu alebo, ako dobre Apple poznáme, radšej celé zariadenie stenčí.

Hodinky by mali okrem iného prísť aj s výkonnejším procesorom, väčšou internou pamäťou a pravdepodobne aj s väčšou pamäťou RAM. To už berieme ako samozrejmosť, ale aj vďaka týmto veciam sa osamostatnia a nebudú potrebovať iPhone na to, aby mohli fungovať. To už samo o sebe poteší majiteľov, keďže neustála závislosť na inom zariadení je energeticky náročná a vybíja ako hodinky, tak aj smartfón. Ďalšia novinka môže byť napríklad aj FaceTime kamera.

Apple Watch - svetapple.sk

Tá v prvej generácií žiaľ nebola, ale je nám jasné, že to bolo hlavne z dôvodu, aby bola druhá generácia ešte viac atraktívna. Ďalšia novinka by mohol byť vylepšený Force Touch. Po novom by mohol dostať názov 3D Touch, rovnako ako v iPhone. Nové hodinky však nebudú až tak veľká revolúcia, ako by si si myslel. Bude to skôr veľká evolúcia prvej generácie, ktorá ich doplní o všetko, čo jej chýbalo. Máme sa teda na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Takto Apple predáva v reálnom čase.

Okrem technologických noviniek by sme sa mali len tak mimochodom tešiť aj na nové materiály či farby, ktoré budú použité pri ich výrobe a spracovaní. Ďalej sa tiež určite dočkáme aj veľkej palety nových náramkov, ktoré budú opäť raz ponúkať nové materiály, nové farby a samozrejme nové druhy, ktoré dneš ešte nepoznáme. Apple Watch 2 by teda mali pravdepodobne prísť niekedy v polovici septembra. Zatiaľ však netušíme, či ich predaj začne bezprostredne po tom, ako budú predstavené. Je dosť možné, že budeme musieť čakať dlhšiu dobu tak, ako pri prvej generácií. Medzi tým sa totiž objavili informácie o problémoch vo výrobe kvôli novej technológií. Uvidíme teda, ako to bude vyzerať, každopádne sa na to veľmi tešíme! 🙂

Apple Watch 2 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.