Pokiaľ chcete špičkové inteligentné hodinky s nádherným dizajnom, dnes vám predstavíme zariadenie, ktoré je horúcim konkurentom pre Apple Watch. Vyrobené je z prvotriednych materiálov, má množstvo užitočných funkcií a čo je najlepšie, dá sa kúpiť za rozumnú cenu. Xiaomi Watch S1 Pro GL sú totiž v slušnej zľave. Príjemne na nich ušetríte a získate produkt, s ktorým budete aspoň trochu výnimoční.

Tieto inteligentné hodinky majú k dispozícii veľký 1,47″ a okrúhly AMOLED displej, ktorý má vysoké rozlíšenie, ponúka funkciu Always-on a dokonca ho chráni prvotriedne zafírové sklíčko. Len pre porovnanie, ak si kúpite oveľa drahšie Apple Watch Series 8, Apple do tohto zariadenia montuje len ION-X sklíčko (hliníkové verzie), ktoré sa svojou tvrdosťou so zafírom snáď ani nemôže porovnávať.

Xiaomi Watch S1 Pro GL môžete spárovať s iOS aj Android zariadením a ich telo je vyrobené z exkluzívne pôsobiacej nehrdzavejúcej ocele. Najlepšie však na tom je, že tento hodnotný pocit neponúkajú vôbec draho. Hodinky sa štandardne predávajú za 329 €, čo je zhruba rovnako, než za koľko sa predávajú Apple Watch SE, a teda hodinky spadajúce do nižšej triedy. Navyše, po kliknutí na tento odkaz Xiaomi Watch S1 Pro GL kúpite za 271 €, vďaka čomu na nich ušetríte skoro 60 €!

Xiaomi Watch S1 Pro GL sú inteligentné v každom jednom smere 

xiaomi s1 Pro GL
Zdroj: YouTube / Nikolay Tanev / GrupoReviews (úprava redakcie)

Ak od inteligentných hodiniek očakávate, že budú ponúkať množstvo prepracovaných funkcií, s výberom Xiaomi Watch S1 Pro GL určite neurobíte krok vedľa. Toto zariadenie dokáže všetko, na čo si len spomeniete. Samozrejmosťou sú základné funkcie, medzi ktoré patrí budík, kalendár, stopky atď. Oveľa viac vás ale budú zaujímať to, že hodinky automaticky odsledujú, kedy ste započali svoju tréningovú aktivitu.

Rovnako sa dokážu zamerať na intervalový tréning a zaznamenajú aj vaše tempo, poschodie, vzdialenosti či trasy, vďaka zabudovanému krokomeru, rýchlomeru a samozrejme GPS. Zariadenie má tiež Wi-Fi, Bluetooth či NFC a zo zdravotných senzorov mu nechýba oxymeter alebo snímač srdcovej frekvencie. Xiaomi Watch S1 Pro GL vás budú monitorovať aj počas spánku a po analýze vám skúsia pomôcť v tom, aby ste zlepšili svoj spánkový cyklus.

Xiaomi S1 Pro GL
Zdroj: Xiaomi

Okrem toho sa vedia Xiaomi Watch S1 Pro GL zamerať na vaše tepové zóny, ktoré sú dobre na spaľovanie tukov a v prípade potreby sú schopné zobraziť aj vami prejdenú trasu, keď sa napríklad stratíte v lese. Podobnú funkciu majú aj podstatne drahšie Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 6 dostanú väčší akumulátor.

Ak patríte medzi športovo založených požívateľov, tieto hodinky pre vás budú predstavovať to pravé orechové. Majú totiž k dispozícii celý zoznam najrôznejších aktivít a športov, medzi ktorými nechýba behanie, bicykel, tenis, turistika, triatlon, lyžovanie a ani plávanie. Všetko aj vďaka zvýšenej vodeodolnosti, o ktorú sa stará norma 50 M (5 ATM).

Xiaomi Watch S1 Pro GL vydržia viac ako týždeň na jedno nabitie 

xiaomi s1 Pro GL
Zdroj: Xiaomi

Jedným z najväčších benefitov, ktoré vám Xiaomi Watch S1 GL prinášajú je výdrž batérie. Tá sa tu neudáva na úrovni hodín ako pri Apple Watch, ale na úrovni dní. Xiaomi uvádza, že hodinky dokážu vydržať až 2 týždne na jedno nabitie, no bavíme sa skôr o veľmi úspornom prístupe. Týmto spôsobom sa určite obmedzovať nechcete.

Aj preto sa pripravte na to, že keď si zapnete dôležité funkcie, ako aj Always-on displej, Xiaomi Watch S1 GL budete dávať na nabíjačku raz za 5-7 dní, avšak pri troche snahy bez väčších problémov prekročíte aj týždeň. Všetko závisí od toho, ako moc ich plánujete používať. Jedinou nevýhodou je snáď dlhší nabíjací čas, pričom relatívne malému akumulátoru bude trvať až 2,5 hodiny, kým sa úplne doplní. Na druhej strane, budete to robiť maximálne raz týždenne, takže vás to trápiť nemusí.

Pokiaľ sa vám Xiaomi Watch S1 Pro GL zapáčili, z nášho pohľadu ide o zaujímavú alternatívu pre Apple Watch Series 8. Samozrejme, pokiaľ ste zarytým Apple fanúšikom, pravdepodobne vám nebudú dávať zmysel. No ak ste ochotní vyskúšať aj inú značku, prípadne používate Android a chcete nosiť na ruke niečo prémiové, toto je skvelá voľba. Dvojnásobne to platí, keď Xiaomi S1 Pro GL kúpite na Slovensku najlacnejšie od 271 €. Tak čo, vyskúšate ich?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -