Ako už určite vieš, tento rok to s tými iPhonmi zas až tak slávne ako po iné roky nevyšlo. Je síce pravda, že sa ich od začiatku predaja podarilo predať niekoľko miliónov, či možno aj desiatok miliónov kusov, no minulý rok to bolo lepšie a o roku predtým, kedy prišiel iPhone 6 ani nehovoríme. To nevadí, Apple muselo rátať s poklesom predaja, keď tretí krát použilo rovnaký dizajn. To, čo ale nevyšlo na poli iOS zrejme vyšlo na poli macOS. Tu Apple láme jeden rekord za druhým a nevyzerá, že by malo v pláne zastaviť!

Stopka profesionálom, ideme na masy

Určite si zaznamenal veľa negatívnych článkov, ktoré so sebou niesli vlnu kritiky povznášajúcu sa nad novými počítačmi MacBook Pro. Tie niekomu neprišli dostatočne inovatívne a navyše sú aj pekelne drahé. Na internete si potom môžeš prečítať aj obrovské množstvo komentárov či „dislajkov“, ktoré tieto počítače odsudzujú. Ľuďom sa nezapáčili, ale asi len jednej skupine ľudí. Tí, ktorí si môžu počítače dovoliť a zároveň tí, ktorí ich nebudú používať na úplne profesionálne účely totižto nakupujú a sú ticho a je ich podstatne viac. Hovoríme tu zrejme o miliónoch!

- Reklama -

MacBook Pro - svetapple.sk

Zatiaľ len najlacnejší model

Ako si už možno aj čítal, zatiaľ v predaji nájdeš len jeden model a to základný MacBook Pro 13″ bez OLED pásika na vrchnej strane. Jeho cena je síce poriadne vysoká, na Slovensku 1699 eur, no ľudia sa vraj idú o toto zariadenie potrhať. Predsalen ponúka celkom iný dizajn ako doterajší model. Počítač vyzerá oveľa modernejšie a musíme povedať, že keď sme si ho pozreli na vlastné oči, asi aj rozumieme tomuto obrovskému záujmu zo strany klientov a fanúšikov spoločnosti.

Okrem modernejších línií a dizajnu totižto do očí okamžite udrie aj omnoho väčší TracPad. Potom tu máme novú klávesnicu, ktorú už nájdeme na MacBooku 12″. Počítač dostal okrem všetkých týchto hardvérových noviniek, koré môžeš vidieť voľným okom aj také novinky, ktoré sú tvojmu oku navždy zakryté a uvidia ich zrejme len servisní technici. Počítače dostali modernejšie procesory, ktoré sú výkonnejšie a všetky stroje samozrejme rýchlejšie. Phill Shiller, šéf marketingu v spoločnosti Apple nám stihol prezradiť, že predaje tohto počítača sú historicky rekordné. Ľudia sa oň idú vraj potrhať.

Aj keď nám žiaľ tajnostkár Phill presnejšie čísla neprezradil a nechal si ich pre seba, my už vďaka analytickej spoločnosti Slice Intelligence vieme, že predaje sú veľmi dobré. Táto spoločnosť má dáta z internetových objednávok v USA a vďaka tomu má fantastický prehľad o tom, čo ľudia najviac v danom období chcú. Podľa grafu môžeme vidieť, ako dobre sa darí novému počítaču behom prvých piatich dní predaja a konkurencia vyzerá až smiešne. Jediný, kto mal väčšie predaje je počítač z vlastných kruhov a to MacBook 12″ s Retina displejom. Podľa Applu by mohli tieto predaje vydržať až do začiatku budúceho roka. Navyše prídu aj ostatné modely s OLED pásikom. To čo teda firma tento rok stratila na iPhonoch určite dobehne MacBookmi! 🙂

MacBook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.