Nová Apple TV 4K prichádza po 4 rokoch

Apple TV je tu s nami už nejakú dobu a postupne vyplávali na povrch rôzne informácie, ktoré sa nakoniec stali skutočnosťou. Apple prišlo s druhou generáciou prehrávača, pri ktorom sa budete môcť spoľahnúť na podporu 4K videa. Zároveň v predaji zostáva aj klasická HD verzia.

Kto by očakával nový dizajn, bude sklamaný. Nové hardwarové vybavenie ale predsa len poteší každého nadšenca. Vo vnútri sa nachádza výkonnejší čip Apple A12 Bionic. Ten by mal byť prívetivejší pre všetky aplikácie a hry, ktoré v rámci inteligentnej televízie môžete používať.

Po multimediálnej stránke je na tom Apple podstatne lepšie než jeho predchodca. Prvú významnú zmenu nájdeme v podpore 4K videa so snímkovacou frekvenciou 60 snímok za sekundu. Spoľahnúť sa môžete tiež na HDR. Pre majiteľov iPhonu to znamená, že ak natočia perfektné video, budú si ho môcť pozrieť na Apple TV v najkrajšom možnom zobrazení.

Čo nám ponúkne ďalej

Vedľa vyššie zmieneného sa môžete tešiť z HDMI 2.1, ktoré zaistí, že prehrávač prenesie všetko v najvyššej kvalite. Reč je teda o 4K videu, HDR aj snímkovacej frekvencii 120 Hz. V tejto chvíli sa ale podpore poslednej menovanej funkcie mlčí, pričom predpokladáme, že sa o nej oficiálnou cestou dozvieme až s ďalšou aktualizáciou.

Skvelou vychytávkou je celkom nový ovládač, ktorý vám ponúkne tiež dotykové koliesko a smerové tlačidlá. Ovládanie by tak malo byť ešte príjemnejšie. Možno si poviete, prečo si zaobstarať takúto krabičku, veď to dokáže každý moderný televízor.

Na jednu stranu máte pravdu, na druhú stranu, ak sa pozriete na test televízorov zistíte, že niektoré vychytávky rozhodne nefungujú tak svižne ako práve s týmto inteligentným multimediálnym centrom.

Výhody a nevýhody Apple TV

Inteligentné televízory sú dnes na veľmi dobrej úrovni, to je pravda. Problém však je, že nie vždy zvládnu všetko, čo vám ponúknu špecializované multimediálne centrá. Reč je predovšetkým o širokej podpore najrôznejších aplikácií a hier.

Produkty Apple spolu navyše veľmi dobre komunikujú, takže napríklad zrkadlenie obrazovky bude veľmi jednoduchou záležitosťou. Veľkým plusom je tiež jednoduché ovládanie, ktoré zvládne každý. Naopak nevýhodou je predovšetkým cena Apple TV, pomerne bežná pre Apple elektroniku. Aj keď neprekročí ceny smart televízora, stále je relatívne vysoká.

Prečítajte si tiež  Spikli sa všetci proti Apple? iPhone s USB-C nebude povinný len v Európe
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.