Apple TV je produkt, ktorý ešte aj za Steva Jobsa samotné Apple označovalo za akési “hobby”. Nebol tu kvôli predajom ale kvôli potešeniu. Nie každý ho potreboval, nie každý ho chcel ale aj napriek tomu sa ho pomerne dosť predalo. Dnes je to už celkom iné a s príchodom 4. generácie Apple TV dostala konečne rozsiahlejší zmysel. Rovnako tak je to aj s príchodom Apple TV 4K s podporou aj HDR videí. Nie je to len o novej kvalitne obrazu. Celkový výkon zariadenia je niekde úplne inde!

Výkon

iFixit každý rok rozoberá všetky nové produkty od Apple aby zistil, čo všetko sa v nich nachádza a aké bude asi náročné opraviť ich. Nová Apple TV priniesla omnoho viac výkonu ako predošlá 4. generácia, ktorá bola ale na trhu celé dva roky. Všetko je to práve kvôli podpore rozlíšenia 4K, v ktorom môžeš pozerať HDR filmy či hrať najrôznejšie hry a používať aplikácie. Hoci je to všetko super, inžinieri sa rozhodli pridať aj ventilátor, respektíve aktívne chladenie, ktoré zaručí, že sa táto malá krabička nebude prehrievať. Otvory pre chladenie nájdeme zo spodnej strany zariadenia a vďaka iFixitu už vieme, že je všetko vymeniteľné, takže ak by nastal problém, všetko sa bude dať pomerne ľahko opraviť.

- Reklama -

Ako o novinke o tom píšeme preto, lebo minulá generácia nemala žiadne aktívne chladenie a dokázalaa fungovať na základe pasívneho chladenia. Telo bolo dokonca vyrobené z plastu a nie z hliníku. To je dôkaz, že 4. generácia určite nemala problém s teplotou. Ani pri laboratórnych testoch v Apple. Novinka ale prináša vylepšený čip Apple A10X Fusion, gigabajtový ethernet radiš, 2 moduly RAM, z ktorých jeden obsahuje 2GB a druhý 1GB operačnej pamäte. Väčší výkon potrebuje pravdepodobne aj viacej šťavy a tak je tu ešte väčší napájací zdroj.

Celkovo to vyzerá veľmi zaujímavo a myslíme si, že budúcnosť Apple TV je veľmi pestrá. Je dosť možné, že sa s ňou Apple dostane až ku konkurencií s hracími konzolami aj keď zatiaľ hry, ktoré sú dostupné aj na iOS na to stačiť určite nebudú. Veď uvidíme!

Apple TV 4K - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here