Apple už v minulosti jednu hraciu konzolu ponúkalo. Bolo to v 90-tych rokoch a príliš sa jej nedarilo, nakoľko ponúkala príliš málo, za veľmi veľa peňazí a pomaly ju Playstation a neskôr aj Xbox totálne zmietlo z povrchu zemského. Tak či onak, dnes je tu Apple TV, čo je vlastne taká malá praktická krabička do obývačky, vďaka ktorej môžeš hrať hry, pozerať si rodinné fotky, filmy cez Netflix či iTunes a podobne. Doteraz mala ale obmedzené funkcie. To všetko sa zmení a z Apple TV sa stane konečne omnoho kvalitnejšia herná konzola!

Limit

Hlavný problém, prečo vývojári neponúkali svoje hry pre Apple TV hneď bolo to, že sa jednoducho nedali stiahnuť. Každá aplikácia či hra mohla mať maximálne 200MB s tým, že sa do nej dali dodatočné súbory stiahnuť. Tak to aj fungovalo, človek si stiahol napríklad taký Real Racing 3, ktorý má vyše 1GB, no reálne stiahol len 200MB z hry a následne po spustení aplikácie sa mu stiahol zvyšok. Toto obmedzenie vraj bolo zbytočné a veľa používateľov odradilo od hrania rôznych hier, Apple ho ale našťastie odstránilo, a tým vývojárom rozviazalo ruky a zjednodušilo život.

- Reklama -

Po novom je totižto limit posunutý na 4GB, čo je, pokiaľ sa nemýlime, úplne rovnako ako ponúka iPhone/iPad. Všetko čo teda nájdeš na svojom Jablkovom smartfóne by si teoreticky mohol nájsť aj na svojej Apple TV. Navyše je možné následne sťahovať ďalších 20GB dát. Ak to teda chápeme správne, aplikácia môže mať až 24GB! To by sa tu dala nainštalovať už aj nejedna legendárna hra, napríklad GTA IV, čo povieš? Veríme, že táto zmena uľahčí vývojárom život. Ako sa ukázalo, súčasných 200MB nebolo vôbec potrebných a podmienka tu bola príliš dlho.

Apple TV - svetapple.sk

 

Na úkor toho, akú skvelú vec ale Apple urobilo dodávame, že tento limit je väčší, čo znamená, že sa nám aj oveľa rýchlejšie zahltí úložisko. Presne preto si budeme musieť pomaly, ale isto začať zvykať na to, že aplikácie nebudeme mazať iba na iPhone, ale aj napríklad na takej Apple TV, s čím by sme doteraz asi úplne nerátali. Riešenie by mohlo prísť už v ďalšej, 4. generácií. Tá by mohla ponúknuť len verzie 128GB a 256GB, čo by bolo úplne ideálne.

Ďalšia Apple TV by mala tiež ponúknuť omnoho výkonnejší HW ako tá súčasná, čo nám umožní hranie kvalitnejších hier v lepšej grafike. Na druhú stranu sa ale neoplatí príliš polemizovať nad tým, čo by mohlo byť, my sami to totižto nevieme so 100% určitosťou povedať. Veď pokojne sa môže stať, že jablková spoločnosť nie je s Apple TV spokojná a jej ďalší vývoj neplánuje, to si ale nemyslíme! 🙂

Apple TV - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.