Apple TV+ je služba, ktorá nás potešila naozaj zaujímavým obsahom. Ten neustále pribúda a my v ňu začíname veriť stále viac. Každý seriál má niečo do seba. Spoločnosť samozrejme na nič nečaká a stále sa snaží prinášať najrôznejšie novinky. Po novom získalo práva na seriál „Visible: Out on Television“. Ten by mal skúmať tému LGBTQ.

Apple TV+ získalo práva na dokument „Visible: Out on Television“

Najnovšie informácie z pozadia jablkovej spoločnosti hovoria o tom, že firma podpísala dohodu o odvysielaní nového seriálu na platforme Apple TV+. Konkrétne sa jedná o dokumentárnu sériu „Visible: Out on Television“, za ktorou stojí Ryan White a Jessica Hargrave.

Celá séria bude pozostávať z 5 dielov. Každý z nich by mal mať dĺžku približne 1 hodinu. Podľa popisu by mala zobrazovať

„Dôležitosť televízie ako intímneho média, ktoré formovalo americké povedomie a ako hnutie LGBTQ formovalo televíziu“.

Jednotlivé epizódy by mali rozoberať najrôznejšie témy. Podľa popisu by malo ísť napríklad o neviditeľnosť, homofóbiu, vývoj LBGTQ postáv a celkovo televízny priemysel. Podľa informácii zo zákulisia bude celá dokumentárna séria kombináciou archívnych záberov, s kľúčovými hráčmi tohto hnutia.

Malo by sa jedna napríklad o mená ako: Janet Mock, Margaret Cho, Asia Kate Dillon, Neil Patrick Harris a Lena Waithe. Okrem toho sa tu objavia aj samostatné rozhovory s Ellen DeGeneres, Oprah Winfrey, Andersonom Cooperom a ďalšími.

Ak vás to zaujalo, musíme vám povedať, že si na sériu ešte chvíľu počkáte. Dostupná by mala byť na platforme Apple TV+ až 14. februára 2020.

Tak či onak ide o zaujímavý a možno aj trochu citlivý obsah. Veľmi sa nám páči, že si Apple ide svojou cestou a nebojí sa do streamovacej služby zaradiť aj také témy, o ktoré možno používatelia nejavia veľký záujem. Nechajme sa teda prekvapiť na budúci rok, čo nám táto seriálová, dokumentárna novinka napokon prinesie. Tešíte sa?

„Visible: Out on Television“
Apple TV+ získalo práva na dokument „Visible: Out on Television“ Týkať sa má LGBTQ.


Prečítajte si tiež  Netflix sa totálne vykašľal na Slovensko. Zákaz zdieľania účtov ťa bude stáť viac, ako v Česku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.