Internetový portál MobileSyrup zverejnil rozhovor s Timom Twerdahlom, ktorý v spoločnosti Apple pracuje na pozícii viceprezidenta marketingu produktov pre domáce audio. Nakoľko do tejto oblasti spadá aj nová Apple TV 4K, dozvedeli sme sa niekoľko zaujímavostí o jej aktualizovanom ovládači.

Ako uviedol Tim, vďaka dizajnovým zmenám nebolo potrebné toto zariadenie vybavovať U1 čipom alebo doň zakomponovať akúkoľvek podporu pre funkciu Find my.

Ovládač je robustnejší

Samotný ovládač je o niečo hrubší, respektíve robustnejší, vďaka čomu vám už nezapadne hlboko do útrob gauča. Znie to možno ako zvláštna výhovorka, no vzhľadom na rozmery predchodcu jej celkom rozumieme.

Aby toho ale nebolo málo, nový diaľkový ovládač s názvom Siri Remote už neobsahuje gyroskop ani akcelerometer. Tieto technológie pôvodne slúžili na pohodlnejšie hranie hier, no podľa Apple sa vo výsledku príliš neuchytili.

V jeden čas dokonca Apple vyžadovalo, aby všetky hry pre Apple TV podporovali aj Siri Remote. Kompetentní ale začali uvažovať ináč a pre tento účel odporúčajú nákup samostatného joysticku. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Apple nepredstavilo ešte ani prvý VR Headset, no už sa pripravuje na druhú generáciu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.