Apple len pár dní dozadu predstavilo celkom nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus, ktorý (hoci sa to od neho príliš neočakávalo) veľmi milo prekvapil. Apple začne s predajom nového iPhonu v našich končinách oficiálne už 23. septembra, čo znamená, že nás od neho delia necelé dva tyždňe. To je síce pekné, koľko si ale máme na túto horúcu novinku pripraviť peňazí? Opäť sa zdražovalo a tu sú ceny noviniek na slovenskom trhu.

Cena

Hoci mnohí tvrdia, že nový iPhone nezdražel, nie je to celkom pravda. Smartfón opäť zdražel, Apple totižto zvýšilo cenovku o ďalších 100 euro, čo minimálne v našich končinách, nie je úplne málo a mnohí budú mať možno až vnútorný problém, či sa im oplatí za tak krásne zariadenie vyhodiť tak mastné čiastky. V tomto súboji, v ktorom ľudia bojujú sami so sebou, väčšinou nevyhráva rozum ale práve túžba vlastniť najnovší jablkový iPhone.

- Reklama -

Dopredu by si ale určite mal vedieť, koľko ťa tá tvoja túžba vlastne bude stáť a presne preto ti prinášame ceny novinky pre slovenský trh. Dopredu ťa upozorňujeme, že ceny sa môžu v závislosti od predajcu líšiť. niekde môžu byť o pár euro vyššie, inde zase nižšie. Vo výsledku bude ale uvedená cena, ktorá je orientačná, dostatočne smerodajná na to, aby si vedel, koľko peňazí si budeš musieť zobrať z ešte nerozbitého prasiatka. Poďme teda na to.

Ceny iPhone 7:

  • 32 GB: 759 euro
  • 128 GB: 869 euro
  • 256 GB: 979 euro

 

Ceny iPhone 7 Plus:

  • 32 GB: 899 euro
  • 128 GB: 1 009 euro
  • 256 GB: 1 119 euro

iPhone - svetapple.sk

Ako môžeš vidieť, vlastniť túto novinku určite nebude lacný špás. Dokonca mnohí povedali, že si iPhone 7 a iPhone 7 Plus nebudú kupovať, pretože neprináša nič nové, nič inovatívne. Ako sa ale ukázalo na predajných výsledkoch z predobjednávok v USA, o tento produkt je obrovský záujem. Budúci majitelia tu vraj, podľa niektorých zdrojov, dokázali kompletne nový iPhone vypredať už za prvé 3 minúty, odkedy boli predobjednávky spustené, čo je naozaj neskutočné číslo.

Zaujímavé je aj to, že asi najkrajší a v budúcnosti najpredávanejší variant Jet Black, ktorý tento rok zažíva svoju premiéru a mnohí z neho padajú do kolien sa podarilo vypredať už za jednu jedinú minútu. Zákazníkov očividne neodrádza ani fakt, že nový iPhone v tomto prevedení je extrémne náchylný na otlačky prstov a mastnotu a hlavne sa dá veľmi ľahko poškriabať. Toto sú síce nepríjemné informácie ale keď ono to vyzerá tak super všakže. Oficiálne ceny nového iPhonu u nás už teda vieš. Teraz je načase pripraviť sa na začiatok oficiálneho predaja, ktorý je u nás nastavený na 23. september.

Je veľmi sympatické, že sa novinka dostáva aj sem k nám tak skoro, rovnako, ako aj minulý rok, čo povieš? Dávnejšie sme na iPhony čakali aj niekoľko mesiacov, dnes je to sotva niekoľko dní. Tento prístup sa nám veľmi páčiť a mohli by si z neho zobrať príklad napríklad aj iné konkurenčné spoločnosti. Veľa krát sa totižto stane, že kým novinka, ktorá je čerstvo uvedená na trh získa prvých záujemcov, rovno ich aj stratí. Ľudia skrátka nechcú mesiac čakať na nový telefón. Apple má u nás palec hore!

iPhone 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.