Apple TV je produkt, ktorý buď miluješ alebo nenávidíš. V konečnom dôsledku na ňom totižto nemôžeš pozerať klasickú televíziu, ale môžeš si požičať, prípadne rovno zakúpiť filmy cez iTunes Store, rovnako tak sledovať svoj obľúbený seriál cez Netflix a keď zrovna nemáš na sledovanie filmu chuť, zahrať si napríklad nejakú jednoduchú hru. Zatiaľ však len vo FullHD, čo však súčasným vysokým požiadavkám s televíziami s rozlíšením 4K nestačí. Apple by to malo napraviť už tento rok. Dnes to naznačila prvá indícia. 

4K Apple TV

Cesta k 4K Apple TV vyzerá byť veľmi svetlá. Prítomnosť vysokého rozlíšenia, ktoré bude podporovať malá čierna krabička, je veľmi pravdepodobná a dnes sme vďaka dokladu od istého britského užívateľa získali indíciu, že Apple pre iTunes pripravuje veľké množstvo videí a filmov v 4K a HDR. V súčasnosti totižto práve s takýmito filmami experimentuje a pravdepodobne skúša, ako by to celé mohlo vyzerať. Na doklade od britského užívateľa môžeme vidieť film Passengers, ktorý vyšiel v roku 2016.

- Reklama -

Poďme však k hlavnej pointe tohto článku, ktorým je celkom nová Apple TV, ktorá by sa mohla svetu ukázať už počas septembra 2017. Prečo práve v takýto čas? Pred dvoma rokmi presne v rovnakom mesiaci prišla revolučná 4. generácia a Apple musí aj tento produkt pravidelne vylepšovať.

Navyše za predpokladu, že Apple už dnes testuje 4K a HDR videá v online svete, bude asi vývoj Apple TV 5. generácie niekde ďaleko na konci. Nová verzia tejto malej čiernej krabičky potom dostane výkonnejší procesor, práve podporu 4K a HDR, pravdepodobne ešte lepší a prepracovanejší ovládač a novinky, ktoré však zatiaľ nevieme bližšie špecifikovať.

Ak sa teda chystáš kúpiť Apple TV 4. generácie, možno by si mohol počkať zo dva mesiace na úplne novú verziu, ktorá bude ešte lepšia ako tá dnešná. To je už ale na tvojom zvážení, ako po tomto produkte túžiš.

Doklad - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.