Apple predstavilo tento rok novú generáciu zariadenia iPhone 7 Plus, ktorá priniesla napríklad aj dvojitú šošovku fotoaparátu či omnoho výkonnejší HW. Jeho súčasťou je nový, 4-jadrový procesor Apple A10 Fusion, 3GB RAM a nové komponenty, vďaka ktorým je telefón omnoho rýchlejší. Apple má fantastický produkt, ale to má po novom už aj Google so svojim novým smartfónom, ktorý nazývame Pixel XL. Ten ide priamo hlavou proti Apple a vyzerá celkom použiteľne. Ako je to v rýchlostnom teste? Porazilo Google -> Apple alebo je Cupertinsky gigant stále na koni? 

Porovnanie

Už klasicky tu máme video, v ktorom budeš môcť vidieť ako sa spúšťajú na jednotlivých zariadeniach aplikácie. Google má pod kapotou Snapdragon 821, 4GB operačnej pamäte RAM, rozlíšenie displeja 2560×1440, no a potom operačný systém Android 7.1. Na papieri to pre Google vyzerá lepšie. Má o 1GB RAM viac a omnoho lepšie rozlíšenie či výkonnejší procesor. iPhone má operačný systém iOS 10, Apple A10 Fusion chip, 3GB operačnej pamäte RAM, no a potom rozlíšenie 1920×1080.

Ide o to najlepšie, čo sa dá dnes kúpiť, ktorý z dvojice je teda lepší? Dopredu nič nechceme prezrádzať ale môžeme ťa uistiť, že jasný víťaž nebude žiadnym prekvapením. Kúpil by si si radšej iPhone alebo Pixel? 🙂

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here