iPhone 8 má byť to najrevolučnejšie mobilné zariadenie od tejto spoločnosti, aké bude kedy predstavené. Jeho príchod očakávame už v septembri tohto roka a Apple vie, že oň bude neuveriteľný záujem. Už dnes sa pripravuje na to, že s výrobou začne o čosi skôr, aby dokázalo vyrobiť o niekoľko miliónov kusov viac. Tým ušetrí výrobné náklady, môže vychytať viac výrobných problémov a hlavne, na začiatku predaja ponúknuť veľké množstvo zariadení prakticky okamžite.

Výroba

Ako iste vieš, výroba iPhonu prebieha ešte dávno pred tým, ako sa vôbec predstaví. Aj vďaka tomu funguje zázrak, kedy je iPhone okamžite dostupný skoro po celom svete do niekoľkých dní. Pre Apple to nie je až taký problém, zariadiť to. Má to však niekoľko háčikov.

- Reklama -

Tým prvým je napríklad to, že prvé kusy môžu byť zo zlej výrobnej šarže, prípadne, že sú po okamžitom zahájení predaja dostupné, ale len v malom množstve a na zvyšok sa musí pekne dlho čakať. Podľa nových informácií od BlueFin Research Partners, ktorá urobila pekný analytický prieskum v tejto oblasti, chce Apple spustiť výrobu iPhonu 8 už v júni!

Táto informácia vyznieva o to zaujímavejšie, že predstavenie by malo byť v septembri. Apple teda vyrobí viac kusov a následne nám ich bude ponúkať s tým, že sa ku nám rýchlejšie dostanú a na každého zákazníka by sa malo dostať. Citácia spoločnosti:

“Najzaujímavejšie fakty, ktoré sa nám podarilo odhaliť naznačujú, že by Apple mohlo spustiť výrobu svojho iPhonu 8 o čosi skôr, ako to býva zvykom. Zároveň sa ale neobjavili žiadne správy o tom, že by malo byť jeho predstavenie posunuté na nejaký iný dátum. Niektoré výpočty ukazujú, že v júni nastane 300% nárast vo výrobe iPhonu. V súčasnej dobe hovoríme o číslach pohybujúcich sa okolo 9 miliónov kusov. Výsledkom júnového nárastu by mohlo byť množstvo od 45 miliónov do 48 miliónov. iPhone 8 by mal začať vo výrobe omnoho prudšie ako ostatné modely. Tie síce vo výrobe ostávajú, ale ich výrobné čísla poklesnú“

Na nový iPhone teda dosť možno zase budeme čakať dlhé fronty, aby sme si mohli medzi prvými vyskúšať to najúžasnejšie zariadenie na svete. Malo by priniesť OLED displej od kraja ku kraju, dokonca s možným zaoblením,  bezdrôtové nabíjanie na niekoľko metrov či nové biometrické senzory, ktoré by mohli byť schopné rozoznať napríklad tvoju dúhovku a na základe toho odomknúť telefón. Noviniek bude veľa a my sa už teraz tešíme. Tešíš sa aj ty?

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.