V dnešnej dobe smartfónov je už takmer zvykom, že ich dobíjame každý deň aj niekoľkokrát! Výrobcovia sa predbiehajú v tom, ktoré zariadenie bude mať čo najtenšie telo, no popritom akosi zabúdajú na to, že v telefóne treba aj batériu. Práve tá je často slabá a jej výkon padne na úkor dizajnu!

iPhone 6-0,37 €

Určite vás zaujíma, koľko platíte každoročne za elektrinu a následne zisťujete, čo nadmernú spotrebu energie spôsobovalo. Pokiaľ máte iPhone, pravdepodobne nejde o zariadenie s najväčšou spotrebou! Za menší model s označením „6“ zaplatíte každoročne len 0,37 € za jeho nabíjanie. Náklady sú teda naozaj minimálne!

iPhone 6 Plus-0,41 €

Nové iPhony so svojimi väčšími displejmi a zároveň telami priniesli aj logicky väčšiu kapacitu batérie, ako ich predchodcovia. Minimálne v prípade 5,5″ verzie iPhonu 6 Plus, ktorý je naozaj gigantický a jeho batéria disponuje kapacitu až 2915 mAh. Znamená to teda, že bez nutnosti nabíjania nám telefón vydrží približne dva dni čo znie naozaj skvele. Za jeden rok používania tohto smartfónu zaplatíte 0,41 € čo je v podstate menej ako stojí lístok na autobus! 🙂

iPhone-6-vs-iPhone-6-Plus-charging-cost.png.pagespeed.ce.wJy7ROBI-5

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.