iOS je mobilný operačný systém, ktorý nám ukázal to, ako budú vyzerať smartfóny o niekoľko rokov a presne sa mu to podarilo. Apple to skrátka vychytalo a ponúklo nám to najlepšie, čo nám ponúknuť mohlo. Ja osobne radšej používam iOS a mal som skúsenosti aj so špičkovými Androidmi, ktoré ma ale nikdy nepresvedčili o tom, aby som ich za svoj milovaný iPhone vymenil. Prečo?

1) Uživateľské rozhranie

Začneme užívateľským rozhraním, ktoré mi mimoriadne vyhovuje. Je veľmi prehľadné a jednoduché. Princíp ovládania iPhonu pochopí aj malé dieťa a rovnako tak s ním nebude mať problém ani dôchodca. Prakticky všetko, čo človek potrebuje, má okamžite na jednom mieste, v jednom menu.

- Reklama -

Nemusí tu prepínať medzi plochami a podobne. Apple vždy vedelo ako spraviť niečo jednoducho a najmä vtedy, keď sa držalo zásad Steva Jobsa. Súčasné iOS je už síce úplne iné, poriadne rozšírené a dizajnovo pozmenené, no princíp je už 10 rokov rovnaký a zdá sa, že tento koncept ovládania nikdy nebude zastaralý.

Mne osobne je omnoho sympatickejší ako nadstavby, ktoré používajú výrobcovia Android smartfónov a nie som jediný. Podobný názor zdieľajú mnohí ľudia, ktorí mali možnosť vyskúšať si jedno ale aj druhé!

iOS - svetapple.sk

2) Všetko vždy funguje

Samozrejme aj iOS má svoje muchy a sem tam sa objaví nejaká tá chybička, ale poväčšine je to všetko spôsobené napríklad plnou operačnou pamäťou, prípadne plným úložiskom. Tak či onak, je to systém premakaný do posledného detailu.

Aplikácie, ktoré sú od Apple sú na najvyššej možnej úrovni a ktorúkoľvek (a kedykoľvek) spustím, mám záruku, že mi bude fungovať. Systém je to extrémne jednoduchý, no zároveň aj funkčný. Pri Andorid smartfónoch som neraz na vlastné oči videl ako ich chceli majitelia pomaly vyhodiť von oknom.

Keď mne v rukách mrzol Samsung Galaxy S7 Edge, tiež to nebolo veľmi príjemné. Navyše jednotlivé prechody a efekty má podľa môjho názoru lepšie zvládnuté práve Apple. Pôsobia dynamickejšie a plynulejšie.

iOS - svetapple.sk

3) Cítim sa bezpečne

Ja síce nie som zástanca toho, že moderné technológie nesmieme používať, pretože nás môže niekto sledovať, ale rád mám svoje najväčšie súkromie pod kontrolou, a to práve v telefóne. Všetky moje kontakty, poznámky či fotografie uvidím len ja, pretože moje heslo nikto iný nepozná a viem, že sa mi do telefónu nemôže nikto dostať.

Apple má jedno z najlepších zabezpečení na svete a problémy s ním má napr. aj FBI. Presne preto sa nebojím, že by sa na Slovensku našiel nikto dostatočne šikovný, aby mi z telefónu vytiahol súbory a telefón niekde predal.

Okrem toho všetkého tu máme funkciu Find my iPhone, ktorá pri strate či krádeži dokáže telefón promptne vystopovať a my tak oň nemusíme prísť. Sám som si to vyskúšal na vlastnej koži (ešte s modelom 4S), a pokiaľ by sme túto funkciu k dispozícii nemali, asi by som oň už navždy prišiel!

Nájsť môj iPhone - svetapple.sk

Toto bolo moje krátke zhrnutie veci. Samozrejme je tu omnoho viac dôvodov, prečo radšej používam iPhone ako ktorýkoľvek Android. Postupne ich môžem prinášať v ďalších a ďalších článkoch 🙂

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.