Apple by malo počas tohto roka predstaviť iPhone 7 a iPhone 7 Plus, ktorých príchod očakávame už v septembri. Posledné roky predstavovalo Apple svoje novinky vždy v tento mesiac a iPhone 6 a model 6S boli predstavené dokonca v rovnaký deň s ročným odstupom. Presne preto predpokladáme, že aj nové iPhony 7 prídu už v septembri 2016. Hoci sa to zdá ďaleko, doba oddnes až po september prejde pomerne rýchlo a my sa musíme na zariadenie, ktorého poznáme dizajn pripravovať už dnes. Tieto 3 novinky budú to, čo by ťa malo presvedčiť na kúpu!

Fotoaparát

iPhone mal vždy fantastický fotoaparát. Teda vlastne nie vždy, výrazný posun v tomto smere priniesol až iPhone 4S, ktorý bol svojho času naozaj špička a zábery z neho určite neurazia ani dnes. Povedzme si ale na rovinu, že na iPhone 6S Plus sa určite nedoťahuje a ten navyše ponúka aj takú vymoženosť, akou je optická stabilizácia videa. Fantázia, čo na to ale konkurencia?

- Reklama -

Konkurencia totiž na tom tiež nie je najhoršie a napríklad taká horúca novinka od Samsungu Galaxy S7, ponúka podstatne lepší fotoaparát ako iPhone 6S. A to nie len na papieri ale priznávame, že aj v praxi. Pozri si napríklad náš článok, kde nájdeš aj video, ktoré ťa o víťazstve Samsungu presvedčí. Samozrejme nejde o žiaden extrémny rozdiel ale fakt je, že v Samsungu to s foťákom vyhrali. Je teda otázne, či Apple správne zareaguje a zaútoči na fotoaparát so svojim modelom 7.

Apple iPhone 6S plus 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

U neho sa už na uniknutých snímkoch a renderoch pekne ukázalo, že objektív bude o čosi väčší ako u dnešných modelov. Pripomínať by to možno mohlo aj iPod Touch 7. generácie, ktorý má tiež väčší objektív a vedľa maličkú LED diódu. Na základe tohto teda špekulujeme, že by sa foťák mal podstatne vylepšiť. Dokonca sa šepká, že by mohla pribudnúť aj druhá šošovka objektívu. Tu ide ale len o iPhone 7 Plus, pri menšom modeli sa budeme musieť uspokojiť len s jednou. Myslíme si ale, že Samsung prekoná alebo minimálne vyrovná!

Snímka obrazovky 2016-03-14 o 21.49.15

Výkon

Aj keď už je na trhu Samsung Galaxy S7, ktorý mal byť výkonnejší ako iPhone 6S, nakoniec sa tak minimálne podľa testov nestalo a iPhone 6S stále tróni na vrchole rebríčku najvýkonnejších smartfónov. Apple teda určite nebude mať ťažkú úlohu s tým, aby bol aj iPhone 7 najvýkonnejší, v podstate je jeho úhlavný konkurent iPhone 6S, ktorý má čip Apple A9. Apple už ale pracuje na Apple A10, ktorá ho posunie úplne na inú úroveň.

Ďalej by sme mohli očakávať aj väčšiu kapacitu pamäte RAM, tá by sa mohla navýšiť dokonca až na 4GB, ale takáto úvaha je zatiaľ nepravdepodobná. Uvidíme teda, ako iPhone vyjde v benchmarkoch ale už dnes očakávame opäť najvýkonnejší smartfón sveta priamo z dielne spoločnosti Apple.

Snímka obrazovky 2016-03-14 o 21.49.49

Dizajn

Dizajn iPhonu 7 bude pomerne nový. Dávnejšie sa hovorilo o tom, že Apple použije úplne nový materiál ale po posledných únikoch už žiaľ tejto teórií neveríme a prikláňame sa skôr k tomu, že iPhone 7 bude len miernym vylepšením dizajnu iPhonu 6/6S. Dizajnéri spoločnosti sa zamerajú skôr na opravu toho, čo v minulosti nevyšlo, nepôjde teda o žiadnu prílišnú novinku.

Rozlúčiť by sme sa tu mali už s 3,5mm Jack konektorom, čo nám je žiaľ veľmi ľúto. Apple pôjde buď bezdrôtovou cestou alebo cestou cez Lightning, čo sa nám až tak nepáči ale žiaľ, my sme spotrebitelia a keďže nám Apple niečo takéto ponúkne, nemôžeme sa tomu nijakým spôsobom vyhnúť.

Zariadenie by mohlo mierne schudnúť a jeho rozmery sa ešte väčším spôsobom zmenšiť oproti súčasnej 6-tke. Áno hlavnou výhodou bude to, že majú zmiznúť okraje obrazovky, alebo sa majú minimálne zmenšiť.

Vďaka tomu sa bude s novinkami omnoho pohodlnejšie pracovať. Takúto zmenu teda vítame aj keď by sme boli radšej za radikálnejšiu zmenu dizajnu. Apple ale asi nechce riskovať prípadný nezáujem zo strany zákazníka a tak pôjde starou dobrou cestou. Uvidíme čo nám Apple nakoniec predstaví ale viacmenej to, čo sme teraz popísali očakávame od spoločnosti my.

Snímka obrazovky 2016-03-14 o 21.49.21

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.