Súčasná beta verzia pripravovanej aktualizácie iOS 10.2 nám ukazuje to, čo vo finálnej verzii budú používať všetci používatelia podporovaných iOS zariadení. Novinky síce dieru do sveta neurobia, no v prípade Apple je každá zmena vítaná a v tomto článku sa pozrieme na hlavné štyri novinky, ktoré Apple zatiaľ pridalo.

4 hlavné novinky v iOS 10.2

iOS 10.2 nadväzuje na problémy s vydaním iOS 10, ktoré spôsobovalo ťažkosti pri inštalácii, bezpečnosti a používaní celého systému. Už skôr sme ti priniesli správu o tom, že šifrovaná záloha v iTunes je v iOS 10.2 tisícnásobne bezpečnejšia než v predošlej iOS 10.1.

- Reklama -

Práve na tomto fakte je vidieť, že Apple neustále pracuje na tom, aby bol iOS najbezpečnejším systémom, ktorý dbá nielen o stabilitu, ale aj o ochranu súkromia jeho používateľa. Spomínané štyri novinky, ktoré už teraz môžu verejní beta testeri používať sa týkajú pridania funkcií k už zaužívaným aplikáciám. Spomenúť tiež treba aj to, že animácie a prechody v iOS 10.2 sú oveľa rýchlejšie, čo má za následok zrýchlenie a svižnosť systému iOS.

Hudba

Aplikácia Hudby prináša menšie vylepšenie v podobe prehľadnejšieho ovládania opakovania skladieb. Doteraz bolo toto ovládanie dosť neprehľadné a veľa používateľov malo problémy s jeho nájdením. Pribudlo aj hodnotenie skladieb pomocou hviezdičiek.

Pohotovosť

Hoci nikto z nás nechce byť v stave núdze, život prináša nepredvídateľné situácie. Vďaka iOS 10.2 si však práve v takýchto momentoch zavoláš pohotovosť (112) rýchlejšie ako doteraz. Stačí si zapnúť v nastaveniach prístupnosti túto funkciu a po piatich rýchlych stlačeniach tlačidla Uspať/Zobudiť začne odpočítavanie do vytočenia tiesňovej linky.

Emoji

Veľmi obľúbené ikonky emoji používame každý deň a pri písaní správ ich používame automaticky. V iOS 10.2 ich pribudlo niekoľko nových a taktiež sa zmenil dizajn aj tých súčasných. Sú odteraz väčšie a majú viac detailov.

iMessage

S príchodom iOS 10 sa veľkých zmien dočkal aj iMessage, kde boli pridané efekty odoslania, nové nálepky či App Store pre iMessage. V iOS 10.2 k efektom odoslania pribudol ďalší s efektom oslavy. Apple má s iMessage zrejme ešte veľké plány a ďalšie efekty, nálepky alebo vylepšenia sa dajú očakávať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -