Spoločnosť Apple má podľa posledných informácií predstaviť tri nové modely, ktoré nahradia tie súčasné. Podľa správ pôjde o nový model súčasných iPhonov 6, ku ktorým sa pridá písmenko „S“ a nejaké tie nové funkcie, no a potom úplne nové zariadenie s označením 6C, ktoré by mohlo nahradiť model 5S! Čo ponúkne tento telefón?

Funkcie modelu 6C

Spoločnosť Apple podľa najnovších správ pripravuje úplne nový model 6C, ktorý nahradí súčasný model 5S a v podstate aj 5C, ktorého predaje pomaly končia. Toto zariadenie by malo priniesť 4″ displej v zaoblenom dizajne, no pravdepodobne aj plastovom tele. Nový telefón by mal byť teda ako stvorený najmä pre ženy, ktorým jednoducho nová uhlopriečka iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus nevyhovuje. Navyše by mal ponúknuť toľko farebných verzií, ako má súčasný model 5C.

iPhone 6C - svetapple.sk
iPhone 6C – 3D Future

Čo sa týka hardvéru tak ten by mohol najmenší iPhone prevziať zo súčasného modelu 6. Pokiaľ by šlo o spojenie 4″ displeja, znamenalo by to ešte väčší výkon! Ten by mohol byť rovnocenný tomu, ktorý nájdeme v iPhone 6S a 6S Plus, čo je určite jedno veľké plus! Model 6C by samozrejme ponúkol aj Touch id, ktoré model 5C nemá a vylepšenia by sa mohol dočkať aj fotoaparát, ktorý by prevzal buď to z modelu 5S alebo z modelu 6. Síce ide na prvý pohľad o rovnaké čipy, nie je to celkom tak, a v skutočnosti sú oba rozdielne. Okrem iného by tu potom mohol pribudnúť barometer či koprocesor, vďaka ktorým by mohol iPhone počítať poschodia či kroky v aplikácií Health.

iPhone 6C - svetapple.sk
iPhone 6C – 3D Future

Na záver už len uvedieme, že cena bude nižšia ako pri modeloch 6S. Dokonca by mala byť nižšia až o 200$, čo je určite jedno obrovské plus! Každopádne, neznamená to, že iPhone 6C bude patriť medzi tie najlacnejšie smartfóny na trhu, práve naopak. Pokiaľ by bola cena o 200$ nižšia ako model 6S, stál by pravdepodobne 499$, čo je cena, ktorú zaplatíte za vlajkové lode ostatných spoločností. Každopádne, model 6C by už nemusel byť vnímaný len ako neobľúbený iPhone 5 prezlečený do menej atraktívneho plastového tela ale ako plastový telefón so skvelým výkonom, ktorý sa vďaka nižšiemu rozlíšeniu vyrovná aj tomu, ktorý sa nachádza v iPhone 6S. Na všetko si však ešte treba počkať. Správy hovoria, že 6C príde v druhej polovici tohto roka. My tomu však neveríme a predpokladáme, že to bude skôr v septembri tak ako posledné roky. Pozrite si rendery iPhonu 6C od portálu 3Dfuture.net.

Prečítajte si tiež  Stiahnite si nádherné pozadie z macOS Big Sur na svoj iPhone
iPhone 6C - svetapple.sk
iPhone 6C – 3D Future
iPhone 6C - svetapple.sk
iPhone 6C – 3D Future
iPhone 6C - svetapple.sk
iPhone 6C – 3D Future
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.