Hneď potom, čo sa na svet dostal prvý phablet z Cupertina, okamžite si získal popularitu. Kvôli malému displeju množstvo používateľov používalo radšej konkurenčný Note, no akonáhle sa objavil nový iPhone s 5,5″ uhlopriečkou, podpísalo sa to aj nad jeho podielom na Americkom trhu. Veď tvorí až 42% všetkých predaných phabletov!

V číslach

Začneme hneď podielom samotných phabletov v USA. Tie vzrástli za tento rok až o 8%, čo je naozaj dosť vzhľadom na to, že tvoria presne 10% trhu. Samozrejme, že sa pod to podpísalo aj predstavenie samotného 5,5″ iPhonu 6 Plus. Ten totiž tvorí až 42%, čo je pri predstave, že bol predstavený pred troma mesiacmi a stále je nedostupný naozaj zaujímavé číslo. Zvyšných 58% si rozdelili spoločnosti Samsung, LG a HTC. Všetci títo menovaní výrobcovia zaznamenali nárast predaja phabletov.

- Reklama -

iphone_6_plus_front_thumb800

Dôvod kúpy

Spoločnosť Kantar Worldpanel sa dokonca nezabudla opýtať ani na to, prečo si používatelia kúpili dané zariadenie. Až 58% opýtaných, ktorí vlastnili iPhone 6 Plus odpovedalo, že za to mohol väčší displej. Pri iPhone 6 odpovedalo v prospech displeja dokonca 60% opýtaných. Druhým hlavným dôvodom pre kúpu bola podpora LTE sietí. iPhone 6 drží 33% percentný podiel na trhu, 5S 26%, 5C 16% a iPhone 6 Plus 10%. Znamená to teda, že Apple jednoznačne vedie! Poslednou zaujímavou informáciou je, že 91% opýtaných už predtým vlastnilo iPhone zatiaľ čo len 9% prešlo s Androidu.

Apple-2014-iPhone-6-Plus-4-1280x1920

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.