Apple nám minulý týždeň nadelilo ďalšie novinky, s ktorými tu budeme zasa rok prežívať. Videli sme aj nový iPad Air, ktorý dostal naozaj veľké množstvo vylepšení, čo znamená, že záujem oň razantne stúpol. My si tu dnes rozoberieme 5 vecí, vďaka ktorým sa ho oplatí kúpiť! Poďme teda na to.

Touch-ID

Aj keď by možno niekto nebral Touch-ID ako jeden z dôvodov, prečo si kupovať iPad Air druhej generácie, určite to dôvod je, minimálne pokiaľ vlastní iPhone 5S alebo 6. Z vlastných skúseností vieme povedať, že zlozvyk jednoduchého odomykania iPhonu pomocou odtlačku prsta nám zostal a začali sme ho prenášať aj na iné zariadenia. Vzhľadom na to, že sami v redakcii vlastníme aj iPad mini s Retina displejom, ktorý ešte touto funkciou nedisponuje, mali sme s tým občas problém a chvíľu nám trvalo uvedomiť si, že prst na tlačítko kladieme zbytočne. Druhou výhodou je samozrejme jednoduchšie nakupovanie či používanie niektorých aplikácií, ako napríklad 1Password.

air2 5

Hrúbka

V dnešnej dobe sa výrobcovia smartfónov predbiehajú v tom, kto urobí tenšie zariadenie. Dospelo to až do takého štádia, že ľudia začali testovať ich „ohybnosť“. Svet tabletov je však o niečo iný a najmä iPad Air 2 si asi nedáme do zadného vrecka. Prípadného ohnutia sa teda netreba báť! Späť k tenkosti. iPad Air je tak dokonale tenkým zariadením, že pokiaľ ho držíte v jednej ruke, máte pocit, akoby ste držali len displej. Navyše je omnoho praktickejší!

ipadair2vid-614x367

Fotoaparát

Áno, fotenie pomocou tabletu nie je práve najideálnejšie, no ľudia to využívajú stále viac. Hlavným dôvodom je to, že Apple montuje do svojich iPadov predovšetkým kvalitné fotoaparáty, čo znamená aj kvalitnejšie zábery. Pokiaľ má teda váš tablet lepší fotoaparát ako váš smartfón, prečo nie? Veď nový iPad je vybavený fotoaparátom z iPhonu 5, ktorý fotí aj v dnešnej dobe naozaj špičkovo!

DSC_0461

Výkon

Novinka v oblasti výkonu je taktiež veľmi potešujúca. iPad Air 2 nedostal Apple A8 čip, ako sa predpokladalo ale rovno Apple A8X čip, ktorý je ešte výkonnejší, ako ten v iPhone 6. Výkon, ktorý nový iPad ponúka je celkovo ohromujúci a je isté, že bude schopný utiahnuť najnovšie hry a aplikácie minimálne rok či dokonca viac dopredu. Pekným protikladom je napríklad iPad mini prvej generácie, v ktorom je dnes HW z roku 2011!

DSC_0466

Dizajn

Posledná vec, ktorá bude spomenutá je samozrejme dizajn, nielen pre nový iPad Air ale pre všetky iPady! Ten totiž Apple dokázalo vytvoriť špičkovo. Celá paleta iPadov, ktoré sú momentálne v ponuke, vyzerá naozaj skvele, čo sa určite podpisuje aj na ich predajných číslach!

183751-ipadair2pressimage

Nech sa teda rozhodnete akokoľvek, nový iPad Air je naozaj revolučný a je špičkou na trhu!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.