Spolu s tým, ako vyšiel nový iPhone, objavili sa samozrejme aj sklamania, ktoré vznikajú s príchodom každej generácie nových Jablkových produktov. Dnes sme sa teda rozhodli priniesť vám 5 sklamaní, ktoré na zoznam pribudli v utorok večer. Príjemné čítanie!

Sklamania

Tento článok obsahuje skôr 5 tých praktických sklamaní, ktoré mohli byť očakávané od nového iPhonu 6 či iPhonu 6 Plus. Preto je dúfam pochopiteľné, že nebudem písať o plastových prúžkoch na zadnej strane, ktoré sa nemusia niekomu páčiť. Nový iPhone totiž nepriniesol niekoľko omnoho podstatnejších vecí, ktoré by sme od neho mohli čakať.

1. Nemá bezdrôtové nabíjanie

Aj napriek tomu, že ide o spôsob nabíjania, ktorý nie je práve nevyhnutný v prípade smartfónu, Pri Jablkovej spoločnosti poznáme istý dizajnérsky smer, známy aj ako minimalizmus. Práve ten prináša bezdrôtové nabíjanie, ktoré môžme poznať napríklad z nových hodiniek Apple Watch. Určite by sme totiž videli na jeho zadnej strane skôr elegantný kovový krúžok ako dlhý kábel, ktorý vyzerá príliš „mainstreamovo“.

Apple-2014-iPhone-6-Plus-4-1280x1920
Keby nový iPhone ponúkol bezdrôtové nabíjanie, mohol by tým ujsť svojej konkurencií! – svetapple.sk

2. Nové iPhony nemajú 2K displej!

Apple je veľmi hrdý na svoje retina displeje, ktoré ponúkajú vysoké rozlíšenie, no v dnešnom svete ponúkajú „High End „smartfóny omnoho väčšie rozlíšenie! Hovoríme napríklad o LG G3, ktorý ponúka Qad HD alebo lepšie povedané 2K. V tomto smere iPhone 6 jednoznačne stráca, minimálne pri menšej 4,7“ palcovej verzií!

Apple-2014-iPhone-6-Plus-9-1280x853
Najväčšie rozlíšenie je Full HD, teda 1920×1080 – svetzapple.sk

3. Nenahráva 4K

V dnešnej dobe ide vývoj veľmi rýchlo a nový trend 4K už ovládol aj mobilné telefóny. Veľké množstvo konkurentov nového iPhonu už ponúka aj rozlíšenie 4K pri nahrávaní videí. Pri iPhone 6 to však nehrozí! Tu ostáva stále Full-HD rozlíšenie, ako tomu bolo už po minulé roky!

Apple-2014-iPhone-6-3-1280x853
Na druhej strane, nie každý máme doma 2k či 4k monitor alebo televíziu, na ktorom by bolo možné video zhliadnuť – svetapple.sk

4. Základ netvorí 32 GB verzia

Aj napriek tomu, že sa nad tým veľa špekulovalo, Apple tak predsa len neurobilo. Nový iPhone mal totiž ponúknuť základnú kapacitu až 32 GB, no nakoniec sa stal opak pravdou a v novom iPhone ju neuvidíme vôbec. Namiesto nej však pribudla 64 Gb verzia, čo môže byť naopak pre mnohých plus. Pre tých, ktorí sa však tešili, že si nebudú musieť kapacitu dokupovať (pokiaľ by im samozrejme stačilo 32 GB) to môže byť sklamanie!

Apple-2014-iPhone-6-Plus-7-1280x853
Na jednej strane výhoda, na strane druhej sklamanie! – svetapple.sk

5. Stále len 1,2 MPx Face Time Camera

Síce ju Apple vylepšilo, no jej rozlíšenie stále nezmenilo, a tak dokáže predný fotoaparát fotiť len s 1,2 MPx. Na rozdiel od konkurencie teda iPhone 6 mierne zaostáva aj v tomto smere. Výhodou však je, že senzor do seba vpustí viac svetla a tak sú fotografie kvalitnejšie!

Apple-2014-iPhone-6-Plus-VS-6-3-1280x853
Face Time má síce len 1,2 MPx,  no dovnútra  vpustí až o 80% viac svetla ako jej predchodca – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.