Už sme písali o tom, že iPhone patrí v rebríčku smartfónov, ktoré sa nabíjajú najdlhšie na posledné priečky. Dôvod úplne tak nepoznáme ale domnievame sa, že Apple jednoducho nemá také dokonalé technológie pri nabíjaní ako jeho konkurencia, čo ak ale človek potrebuje nabiť svoje zariadenie čo najrýchlejšie? Dá sa celý zdĺhavý nabíjací proces zrýchliť? Veru, že sa dá a dá sa na tom celom ušetriť pekných pár minúť. Pozri sa na to, ako nabiť iPhone rýchlejšie!

1) Nabíjací adaptér z iPadu

Začneme asi úplnou klasikou, ktorú by ti poradil úplne každý, kto kedy tento trik skúšal. Nabíjanie si tým môžeš totižto skrátiť podstatne výraznejšie a nepoškodíš tým batériu. Vlastne je to veľmi jednoduché, nabíjačka, ktorá je štandardne dodávaná k iPadu totižto ponúka 5,1 voltov, 2,1 ampérov a až 12 wattov. Tieto čísla pomôžu k tomu, aby bola batéria na tvojom smartfóne nabitá rýchlejšie, ako cez klasickú nabíjačku. Tá totižto ponúka len 5 voltov, 1 ampér a 5 wattov.

Je to teda skutočne výrazný rozdiel v nabíjaní a zmena je pri rýchlosti určite cítiť. Podľa výpočtov by sa mal iPhone nabiť so silnejším adaptérom z iPadu v podstate o polovicu rýchlejšie ako s klasickou nabíjačkou, štandardne dodávanou k iPhonu. Osobne s tým síce nemáme skúsenosť, ale väčšina tých, ktorí vyskúšali tento spôsob nabíjania ho len a len chvália, čo potvrdzuje asi to, že to naozaj funguje. Nabíjačka z iPadu je teda skvelý spôsob, ako nabiť iPhone rýchlejšie..

ipad charger - svetapple.sk
Nabíjačka z iPadu – Ako nabiť iPhone rýchlejšie – svetapple.sk

2) Režim lietadlo

Ďalšia rada, ktorú môžeš vyskúšať je režim lietadlo. Ten by sa mal používať predovšetkým v lietadlách, to je nám všetkým jasné, ale častokrát ho ľudia používajú aj napríklad na pracovných stretnutiach a podobne. Hlavný dôvod je ten, že telefón nevysiela a ani nepríjma žiadny signál. Vďaka tomu ti nechodia počas toho, ako je tento režím zapnutý upozornenia a ani hovory.

Inými slovami, telefón nepoužíva svoje antény a tým šetrí batériu. No a akonáhle šetrí batériu, je logické, že ju ani nemíňa, vďaka čomu sa rýchlejšie nabije, akonáhle teda budeš potrebovať dobiť aspoň pár percent, určite zapni režim lietadlo. Pomôže ti minimálne k niekoľkým percentám!

Režim lietadlo - svetapple.sk
Režim Lietadlo – Ako nabiť iPhone rýchlejšie – svetapple.sk

3) Vypni ho

Ďalšia rada je vypnúť celý telefón. Aj tento spôsob šetrenia je celkom logický. Je to preto, lebo keď niečo nepoužívaš a je to vypnuté, energia sa logicky nemíňa. V podstate rovnaký efekt ako pri režime lietadlo, v tomto prípade ale procesor a ani displej nevykonáva žiadne úlohy a práve to je dôvod, prečo sa telefón nabíja ešte rýchlejšie. Práve jas displeja je totižto najväčším žrútom baterky a procesor si vypýta tiež dosť energie. Akonáhle teda iPhone vypneš, šetríš a rýchlejšie nabíjaš. A ono ti je v podstate zariadenie aj tak takmer na nič, keď máš režim lietadlo.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 sa už nebude prehrievať. Apple urobil hardvérovú zmenu

Jediné čo môžeš robiť je hrať nejaké hry či fotiť a keďže o energeticky náročné procesy, nabíjaniu by si tým asi nepomohol.

Vypni - svetapple.sk
Vypnutie zariadenia – Ako nabiť iPhone rýchlejšie – svetapple.sk

4) Teplota

Áno, aj teplota je niečo, čo dokáže ovplyvniť rýchlosť nabíjania. Pokiaľ nechávaš svoj iPhone nabíjať priamo na slnku, v horúcom aute (čo by si už zo zásady robiť nemal, aby ti ho niekto neukradol) alebo pomocou externej nabíjačky priamo vo vrecku, nerobíš tým batérii úplne dobre a telefón sa bude nabíjať ešte pomalšie. Teplota totižto batériu ničí a tá stráca percentá zo svojej kapacity.

Nechceme tým povedať, že musíš svoj iPhone nechávať počas nabíjania v chladničke, ale trošíčku čerstvého vzduchu a izbová teplota len prispeje k tomu, aby sa nabil ešte rýchlejšie. Rovnako tak môžeš znížiť teplotu nabíjania tým, že dáš dole kryt, ktorý môže zariadenie pri nabíjaní prehrievať. Tento trik vraj funguje tak dobre, že ho zreteľne vidno aj pri reálnych percentách.

iPhone - svetapple.sk
Pozor na teplotu – Ako nabiť iPhone rýchlejšie – svetapple.sk

5) Staraj sa o batériu

Posledná možnosť, vďaka ktorej by sa tvoj iPhone mal nabiť rýchlejšie je apoň aká taká starostlivosť o batériu. Vieme, ono starať sa o niečo, čo je zabudované v telefóne a nedá sa to ani len vymeniť asi veľmi nejde, ale predsalen tu je jedna možnosť, ktorú odporúča aj samotné Apple. Aspoň raz do mesiaca by si mal svoj iPhone nabiť na plných 100% a nechať vybiť na nulu. Je to vlastne taký celý nabíjací cyklus a človek tým nielen, že zrýchli nabíjanie, ale tiež predĺži životnosť batérie.

To je teda napokon asi všetko, ak sa ti článok páčil, určite budeme radi, keď ho budeš zdielať na svojom facebooku, poprípade nám ho lajkneš alebo doplníš komentár so svojimi tipmi, ako nabiť iPhone rýchlejšie.

Starostlivosť o batériu - svetapple.sk
Starostlivosť o batériu – Ako nabiť iPhone rýchlejšie – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.