Správy, úniky a špekulácie, týkajúce sa budúcej generácie iPhone  sa začínajú množiť čoraz väčšou rýchlosťou s blížiacim sa termínom oficiálneho uvedenia zariadenie na trh.

5,5 palcový model s kapacitou 128 GB

Podľa posledných informácií z čínskych zdrojov by sa mala stať 16 GB verzia minulosťou a nový model by mal byť vyrábaný len vo verziách 32 GB a 64 GB.  Citované čínske zdroje tiež naznačujú, že väčší  5,5-palcový model by sa  mohol zapísať do histórie iPhone tým, že bude prvým modelom, ktorý ponúkne  interné úložisko 128 GB.

- Reklama -

Uvedená správa by mohla tiež naznačiť, čím chce Apple odlíšiť dve veľkosti nového hardvéru a že práve 128 GB úložisko by mohlo byť tým dôvodom, pre ktorý by skalní používatelia volili 5,5 palcovú verziu ako lepšie a atraktívnejšie zariadenie.

Koniec 16 GB zariadení

Takmer všetky doterajšie modely iPhone od roku 2007 sa dodávali s tromi rozličnými pamäťovými kapacitami. Výsledkom rýchleho rozvoja smartfónov a skutočnosti, že v súčasnosti hrajú hlavnú úlohu v našom živote je, že užívatelia si  ukladajú viac hudby, médií, súborov a dát do týchto zariadení. Preto aj predpokladané ukončenie výroby 16 GB modelu je len priamym dôsledkom tejto reality.

Čo nás čaká koncom roka

S postupom času získava zainteresovaná verejnosť pomerne ucelenú predstavu o tom, čo technologický obor z Cupertina prinesie pri oficiálnom predstavení modelu  iPhone 6 koncom tohto roku. Okrem dvoch veľkostí displeja by to mal byť hardvér s rýchlejším procesorom, nový vonkajší estetický vzhľad -. úhľadnejší a tenší dizajn, výrazne lepšie vlastnosti fotoaparátu,  ktorý bude  využívať technológiu  INVENSENSE na optická stabilizáciu obrazu.

Zdroj: WeiFeng

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.