Svet je zvláštny. Apple predstavuje tak drahé produkty, že už si ich bežný smrteľník ani len dovoliť nemôže, no keď mu dá ešte šancu na to, aby ich kúpil o čosi lacnejšie, povie nie a kúpy si to najdrahšie, čo sa len kúpiť dá. Aj to vyplýva z následujúcich prieskumov, ktoré sa týkajú iPhonu X a jeho úložiska. Dostupné je 64GB a 256GB. Druhé je podstatne drahšie a u nás cena prevyšuje hranicu 1300 eur. Zdá sa ale, že 57% opýtaných nebude mať problém priplatiť si!

Najdrahší iPhone

Marža na tomto iPhone bude pre Apple až doslova neuveriteľná a najmä keď vezmeme do úvahy fakt, že si ho zakúpi viac ako polovica opýtaných v tej drahšej verzií. Základ má len 64GB, čo je samozrejme trošku škoda. Očakávali sme aspoň 128GB ale ako poznáme Apple, to čo mi očakávame je v realite len zbožné prianie. nedočkali sme sa teda tejto kapacity a Apple z nás chce vytlačiť peniaze pomocou 256GB verzie. Výsledok? Darí sa mu! Jeden by to možno nepovedal, ale po drahšom modeli siahne reálne viac ako 57% opýtaných, čo vyplýva z posledného prieskumu.

- Reklama -

Nezabudnime dodať, že väčšina si v Apple zrejme kúpy ešte aj nejaké to príslušenstvo, ako napríklad bezdrôtovú nabíjačku, AirPods či obal a krycie sklo, a počas roka bude využívať všetky možné služby, ktoré Apple ponúka. Výsledok bude ten, že len na mobilnom zariadení zarobí spoločnosť viac ako 1500 eur. Najlepšie pre ňu je však to, že o rok sa to zase zopakuje, lebo ľudia chcú mať vždy to najnovšie, najlepšie a samozrejme najdrahšie, čo táto firma ponúka. Hold, takto sa robí biznis.

iphone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.