Kauzička bandgate pravdepodobne neminula ani jedného z nás. Celý svet sa totiž smial na adresu Apple, že sa ich zariadenia, ktoré sú len tak mimochodom najdrahšie na trhu, ohýbajú. Apple na to reagovalo tým, že malo nahlásených len 9 ohnutých zariadení, a že pri množstve, ktoré ich bolo v skutočnosti vyrobené ide o veľmi vzácnu chybu. Jeden člen komunity sa však naštval a….

Apple klamalo

Apple tvrdilo, že výskyt ohnutých iPhonov bol veľmi vzácny, a že na chybu sa sťažovalo len 9 majiteľov. Dokonca pozvalo niekoľko vyvolených novinárov aj do svojich laboratórií, v ktorých zariadenia testovali voči silnému tlaku, aby sa presvedčili, že sú naozaj pevné a že nie je dôvod na obavy. Hneď, ako počula komunita vyjadrenie Apple o 9 ohnutých kusoch, tak sa naštvala a rýchlo reagovala. Jeden z poškodených vlastníkov ohnutej „šestky“ vytvoril stránku s názvom oneofthenine.com, na ktorú nahnevaní majitelia môžu posielať obrázky svojich poškodených iPhonov. Treba podotknúť, že na stránke nenájdeme žiadnu reklamu a autor taktiež popiera všetky tvrdenia o tom, že je sponzorovaná akoukoľvek konkurenčnou spoločnosťou. Navyše nahrané fotografie sú sledované a autor vyberá len naozaj objektívne zábery.

iphone-6-plus-bend-test

Apple odmieta reklamáciu

Najhoršie na tom celom je však to, že Apple si podľa rozhorčenej komunity nechce priznať chybu, a tak odmieta akúkoľvek reklamáciu z dôvodu, že ide o kozmetickú chybu, spôsobenú majiteľom. Jedinú vec, ktorú nevieme pochopiť je to, prečo Apple poškodené kusy jednoducho nevymení za nové. Rozumieme tomu, že by sa razom našlo niekoľkonásobne viac majiteľov, ktorým by sa iPhone náhodou oho,l ale pri reálnom počte predaných kusov  je aj toto minimum. Navyše rozoznať úmyselne a neúmyselne ohnuté zariadenie nemusí byť žiaden problém. Stačilo by iba vyhovieť komunite a bol by pokoj.

Autor stránky vytvoril aj video s 300 ohnutými iPhonmi!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.