Spoločnosť Apple má na trhu azda najlepšie telefóny sveta a niet sa čomu diviť, že iPhone vlastní 20% majiteľov smartfónov. Aj keď sa táto číslica nezdá byť až taká vysoká, v skutočnosti ide o fenomenálny výsledok vzhľadom na to, že iPhone je jedno z najdrahších zariadení na trhu. Vďaka nemu spoločnosť Apple drží 92% všetkých mobilných tržieb!

iPhone kraľuje trhu

To, či je Apple kráľom trhu s mobilnými zariadeniami je otázka, na ktorú sa treba pozerať z dvoch strán. Podiel iPhonu na trhu so zariadeniami je totiž približne 20%, čo znamená, že zvyšných 80% drží konkurencia alebo lacnejšie telefóny. To sa síce zdá ako malé číslo, no vzhľadom na to, že priemerná cena iPhonu je 659$ (minulý rok bola 624$) je 20% podiel takmer neuveriteľný a zisky obrovské. V priemere to totiž znamená, že pri danej cene iPhonu má Apple 92% tržieb za mobilné zariadenia.

Pokiaľ sa pozrieme na konkurenčný Samusng tak ten má podiel na trhu asi 15%. Aj keď je to len o 5% menej ako má Apple v skutočnosti má zisky asi len 7%, čo je oproti Apple naozaj smiešny údaj. Zvyšok majú ostatní výrobcovia, ktorí sú dlhodobo v strate a zo svojich ziskov dokážu ledva pokryť náklady na vývoj. Apple je jednoducho fenomén a rovnaký fenomén sú aj jeho predaje. Máš iPhone alebo si priaznivcom spomínanej konkurencie?

Prečítajte si tiež  Francúzsko až doteraz pridávalo k iPhonu EarPods. S tým je ale koniec
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.