Spoločnosť Apple čelí nepríjemnej žalobe, kvôli chybe, ktorá sa v iPhone vyskytla začiatkom tohto mesiaca. Akonáhle človek vymení svoje Touch ID, telefón automaticky nepôjde zapnúť a po napojení na iTunes vyskočí chyba 53, čo v inom jazyku znamená niečo ako “jasná smrť”. PCVA sa ale tento spôsob ochrany používateľa nepáči a tak podáva žalobu!

A je to tu, Apple čelí žalobe kvôli chybe “53”, ktorá “zabíja” iPhony!

Najnovšia žaloba padá na spoločnosť Apple kvôli známej chybe 53, ktorá sa začala objavovať začiatkom tohto mesiaca po aktualizácií softwaru. Podľa spoločnosti nejde o žiadnu chybu ale o cielené bezpečnostné opatrenie, aby sa nikto cudzí nedostal k citlivým dátam používateľov. Advokát Darrell Cochran si ale myslí niečo iné a trvá na tom aby spoločnosť dala do poriadku všetky takto “poškodené” zariadenia.

Prvým dôvodom je fakt, že podľa Cochrana celé bezpečnostné opatrenie tak trošku nemá logiku nakoľko prišlo až po aktualizácií softwaru. V prípade, že by prišlo napr. s vydaním nového softwaru sa to celé dá pochopiť. Druhým dôvodom, prečo by malo Apple dať veci do poriadku je fakt, že používateľov pred aktualizáciu nijako na chybu neupozornil. Preto sa vlastne stalo to, čo sa stalo.

chyba 53 - svetapple.sk

Množstvo ľudí urobilo potrebnú aktualizáciu ale namiesto toho aby sa tešili s rýchlejšieho a stabilnejšieho softwaru momentálne nevedia čo robiť, pretože im ich opravovaný iPhone jednoducho nefunguje. Advokát tiež upozornil na problematiku, ktorá sa týka toho, čo robiť, ak už niekto update urobil a jeho telefón nefunguje.

Apple totižto vo svojom vyjadrení jasne povedalo, že chyba “53” je vlastne len bezpečnostné opatrenie, no už zabudlo dodať to, ako vrátiť iPhone späť do stavu, kedy normálne funguje a dá sa používať. Celkom totiž naštve ak si niekto kúpi telefón, ktorý sa mu navyše pokazí a po servise prestane úplne fungovať! Celý súdny spor budeme samozrejme sledovať a o jeho výsledkoch ťa priebežne informovať!

Touch id - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here