Keď spoločnosť Apple v roku 2020 predstavila MacBook Air s procesorom M1, boli sme v nemom úžase z toho, aké je toto zariadenie vydarené. Čip postavený na platforme ARM ponúka optimálny výkon aj náročnejším spotrebiteľom a okrem toho sa stará o perfektnú výdrž batérie na jedno nabitie. Tá dosahuje v optimálnych podmienkach až 18 hodín.

Aj keď má tento počítač už jeden a pol roka od svojho uvedenia na trh, stále ponúka hardvérové špecifikácie, ktoré môžu konkurenti iba závidieť. Okrem nádherného tela, ktoré je kompletne celé vypracované z hliníka sa tiež môžete tešiť na špičkový Retina displej s vysokým rozlíšením (2560 x 1600 px).

No a práve vyšší vek zariadenia môže byť v súčasnosti výhodou, keďže sa už na trhu začínajú objavovať ponuky za skvelú cenu. Tá, na ktorú sme narazili my, začína na sume 989,00 €.

Dôležité je však upozorniť, že predajca označuje túto ponuku za časovo obmedzenú. Ak budete teda váhať, môže sa stať, že tento počítač už nebude taký lacný.

MacBook Air M1 položený na stole študenta pri učení
Zdroj: Unsplash / Iewek Gnos

Netreba pritom zabúdať, že ide o počítač od spoločnosti Apple, takže jeho podpora najnovších aktualizácii skončí najskôr za 6 – 8 rokov (a možno aj viac).

Navyše je dlhodobo dokázané, že Macy sú veľmi trvácne a odolné zariadenia a pri neskoršom predaji si držia hodnotu oveľa lepšie, než akýkoľvek konkurencia. Stačí sa koniec koncov pozrieť na náš bazár, ktorý tieto tvrdenia potvrdzuje.

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AirTag je ideálny darček pod stromček: Kúpite ho za veľmi výhodnú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -