Apple predstavilo pre svoje iPady úplne novú funkciu Split View, vďaka ktorej je možné na obrazovke iPadu či Macu zobrazovať hneď dve aplikácie naraz. Skvelé to je napríklad, ak človek sleduje video, no popritom odpisuje kamarátovi cez aplikáciu Facebook Messenger. Jednému zariadeniu ale Split Screen chýba a tým zariadením je práve iPhone!

Split View a iPhone

Iste, môžeš si síce povedať, že Split Screen pre iPhone nemá zmysel, nakoľko má telefón príliš malý displej ale to nie je pravda. Už iPhone 6S ponúka pomerne slušnú uhlopriečku, kde by bola táto funkcia použiteľná a o modeli 6S Plus ani nehovoríme. Jednoducho sa sem hodí a iOS 9 si ju pýta ako soľ. Už vyššie sme ti spomínali situáciu s videom a chatom. Na iPhone by to platilo dvojnásobne, nakoľko omnoho častejšie píšeme na našom smartfóne ako na našom tablete. Na rovinu, nestalo sa nám prvý krát, že by sa nám funkcia hodila. Nevadí, Apple to možno zmení v ďalších updatoch. Pozri si video, ako by to celé mohlo fungovať!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here