Vzhľadom na to, že som zistil, aký problém majú ľudia čokoľvek predať, rozhodol som sa vytvoriť jednoduchý a stručný návod, ktorý ti ukáže ako sa zbaviť svojho starého či aj nového iPhonu za čo najkratší čas a hlavne tak, aby sa to oplatilo. Je to celkom jednoduché!

Návod

Dobrý inzerát – Je už len prakticky na tebe akú formu inzerátu zvolíš. Ináč povedané, či to zoberieš vtipne a k svojmu iPhonu napíšeš aj nejaký ten príbeh, ktorý bude vtipný a hlavne zaujmavý, alebo sa rozhodneš opisovať jeho funkcie, pri tomto je len potrebné dodržiavať obsiahlosť textu a hlavne gramatiku, ktorá aj z najlepšieho inzerátu urobí ten najhorší. Osobne odporúčam všetky spôsoby textu (vtipný, stručný atď…) ale písať o tom, koľko má procesor v iPhone GHz je naozaj hlúposť. Takéto detaily totiž nikoho nezaujímajú. Do popisu treba zakomponovať len stručné údaje, stav a vek telefónu plus nejaké tie bonusy ako púzdra či záručná doba, ktorá zariadeniu ostáva.

- Reklama -

Fotografie – Určite mi dáš za pravdu, že telefón za 250 €+ nie je zrovná ideálne fotiť na 10 ročnú Nokiu. Je to také dehonestujúce a ničí to celkový dojem. Práve preto treba nafotiť čo najkvalitnejšie fotografie a to doslova tak aby sa prípadnému kupcovi doslova začali zbiehať sliny!  Určite odfoť aj miesta, ktoré sú napr. poškodené. Kupujúceho tak nič neprekvapí, čo je lepšie ako by daný šrám či iné poškodenie objavil neskoro.

iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 – svetapple.sk

Špecialita na záver Za ten pomerne dlhý čas, čo som sa stal majiteľom svojho prvého iPhonu, mi už stihlo prejsť rukami zopár generácií, ktoré museli ísť časom preč. Práve preto som sa naučil to, ako telefón predať čo najrýchlejšie tak, aby som bol spokojný sám ale aby bol spokojný aj nový majiteľ. Problémom býva často cena zariadenia. Predajcovia urobia špičkový inzerát, no zadajú cenu, ktorá je jednoducho príliš vysoká a v takomto výbere rozhodujú desiatky €. Práve preto odporúčam dobre si naštudovať ceny za daný model a vytvoriť si z nich priemer. Ponúkať však telefón za takúto cenu je stále príliš zdĺhavé a preto je ju potrebné posunúť o tých 20-30 € nižšie. Garantujem, že ti takéto zariadenie zmizne do týždňa. Takéto sú totiž pri sumách ako 250 € +už pomerne nepodstatné a aj keď by niekto mohol tvrdiť opak, treba sa nad tým zamyslieť. Špičkový inzerát za nižšiu cenu je predsa lepší ako predražený kus železa, či?

iPhone 6 -svetapple.sk
iPhone 6 -svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.