Mobilný priemysel napreduje a postupom času vymiznú z pultov predajní klasické káble a nahradia ich bezdrôtové podložky, na ktoré len položíte svoj smartfón a on sa začne nabíjať. Toto riešenie bude naozaj jednoduché a už dnes nájdeme niekoľko podobných podložiek pre smartfóny, ktoré podporujú technológiu Qi. iPhone však túto technológiu zatiaľ nepodporuje, neznamená to však, že sa nedá bezdrôtovo nabíjať. Dokonca to nie je ani také drahé!

Návod

iPhone 6/6 Plus sú naozaj skvelými zariadeniami, ktoré si ich majitelia okamžite obľúbili. Pokiaľ by sa však dali nabíjať aj bezdrôtovo, Apple by malo totálne vyhraté a potešilo by množstvo zákazníkov. To sa však nedá, a preto majitelia, ktorí chcú nabíjať svoj iPhone pomocou technológie Qi, musia siahnuť po inom riešení. Tým riešením je napríklad špeciálna nabíjacia karta, ktorá sa dá na aukčnom portáli zohnať za menej ako 10 $, no a potom podložka, ktorá podporuje technológiu Qi za ešte nižšiu sumu. Aj napriek tomu, že si možno mierne pokazíte vzhľad vášho zariadenia, pokiaľ ho nosíte v kryte tak ani nie, no túto kartu stačí pripevniť na zadnú stranu a samozrejme zastrčiť do lightning konektora, ktorý samotná karta podporuje (iPhone 5 vyššie). Jediná nevýhoda je, že nejde o autorizované príslušenstvo, a tak tu vzniká isté riziko vznietenia či iného poškodenia batérie poprípade lightning konektora.

- Reklama -
Bezdrôtové nabíjanie - svetapple.sk
Bezdrôtové nabíjanie – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.