Apple vydal iOS 8.1. V tomto článku si môžte prečítať, akých vylepšení sa dočkal. Teraz sa poďme venovať tomu, ako iOS 8.1 do svojho zariadenia vlastne dostať.

Stiahnutie a inštalácia iOS 8.1 cez Software Update

Najjednoduchší spôsob pre väčšinu používateľov ako stiahnuť iOS 8.1 je cez Wi-Fi Software Update priamo v telefóne. Veľkosť stiahnutých súborov závisí na zariadení, pohybuje sa od 160 MB po 2 GB.

- Reklama -
  1. Zálohujte si telefón pomocou iTunes alebo iCloud
  2. Otvorte „Nastavenia“ -> „Všeobecné“ -> Aktualizácia softwaru („Settings“ ->“General“ -> „Software update“ pre tých, ktorí majú iOS po anglicky)
  3. Zvoľte „Stiahnuť a inštalovať“ a nechajte proces nech sa dokončí.

Upozornenia:

  • Nevynechávajte zálohovanie. Dáta by sa aktualizáciou vymazať nemali, ale občas sa stáva, že sa tak stane. Nechcete o ne predsa prísť 🙂
  • Update sa niekedy môže zaseknúť na „Príprava updatu.“ Nechajte zariadenie tak, nech sa proces dokončí
  • Pokiaľ nemáte v zariadení dostatok pamäte, prečítajte si nižšie ako aktualizovať cez iTunes

Stiahnutie a inštalácia iOS 8.1 pomocou iTunes

Existuje možnosť aktualizovať svoj software aj cez iTunes a to najmä pre tých, ktorí nemajú vo svojom zariadení dostatok pamäte pre správny chod procesu aktualizácie.

  1. Pripojte zariadenie k iTunes a v časti aktualizácie softwaru zvoľte možnosť aktualizácie
  2. Nezabudnite si predtým zálohovať dáta!

Zoznam podporovaných zariadení:

iOS 8.1 je oficiálne kompatibilné s iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5C, iPod touch 4th gen, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini, iPad Mini Retina, and iPad Mini Retina 2. Staršie zariadenia podporované nie sú.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.