Ako opraviť doškrabaný iPhone X?

0

iPhone je produkt, ktorý používame celý deň a prakticky stále ho máme niekde vo vrecku či na stole pri sebe. Presne preto je celkom logické, že sa jeho nádherné kovové telo veľmi rýchlo opotrebuje. Po čase sa na všetkom začnú tvoriť škrabance. iPhone X je na ne dokonca ešte špeciálne náchylný. Takýmto jednoduchým spôsobom si ich vieš ale opraviť.

Ako opraviť škrabance

Prvý škrabanec bolí, presne preto svoje zariadenia poväčšine nosíme v kryte, prípadne sa o ne maximálne príkladne staráme. Niekdy ani to nepomôže. Stačí jeden nevinný prach, ktorý má tendenciu urobiť šarapatu medzi gumeným obalom a hliníkovým/kovovým telom telefónu a katastrofa je na svete.

Nový iPhone X priniesol niečo, čo iPhone už veľmi dlho neponúkol. Na to, aby jeho kovový rám vyzeral o čosi hodnotnejšie Apple nezvolilo hliník tak ako pri modeli 8 či 8 Plus ale leštenú chirurgickú oceľ. Na prvý pohľad síce vyzerá perfektne ale po niekoľkých dňoch používania sa na nej začínajú objavovať nano škrabance, ktoré sú spôsobené bežným nosením. Hold leštený povrch nie je úplne ideálny na tento účel. Na druhú stranu sám používam iPhone X, dokonca v svetlejšej farbe a aj keď sú škrabance na jeho ráme viditeľné, človek sa musí pozerať zblízka, ináč ich nezaregistruje.

Toto ale samozrejme nemusí každému vyhovovať a je to úplne pochopiteľné. Presne preto ti dnes prinášame návod, ako na to. Respektíve ti ukážeme skôr video, kde sa podarilo YouTuberovi dostať kovový rámček do pôvodného stavu behom niekoľkých sekúnd. Dopredu ale upozorňujeme, že tento spôsob „opravy“ nie je vhodný pre tmavú variantu iPhonu X. Odporúčame ho preto realizovať len ak je váš telefón zo zadnej strany biely.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk