iPhone je produkt, ktorý používame celý deň a prakticky stále ho máme niekde vo vrecku či na stole. Presne preto je celkom logické, že sa jeho nádherné kovové telo veľmi rýchlo opotrebuje. Po čase sa na všetkom začnú tvoriť škrabance. iPhone X/XS a 11 Pro je na ne dokonca ešte špeciálne náchylný. Takýmto jednoduchým spôsobom si ich viete ale opraviť.

Ako opraviť škrabance

Prvý škrabanec bolí, presne preto svoje zariadenia poväčšine nosíme v kryte alebo sa o ne maximálne príkladne staráme. Niekdy ani to nepomôže. Stačí jedna „nevinná“ prachová častica, ktorá má tendenciu urobiť šarapatu medzi gumeným obalom a hliníkovým/kovovým telom telefónu a katastrofa je na svete.

iPhone X ešte v roku 2017 priniesol niečo, čo iPhone už veľmi dlho neponúkol. Na to, aby jeho kovový rám vyzeral o čosi hodnotnejšie v Cupertine nezvolili hliník tak ako pri zvyšných modeloch ale leštenú chirurgickú oceľ. Na prvý pohľad síce vyzerá perfektne ale po niekoľkých dňoch či týždňoch používania, sa na nej začínajú objavovať „nanoškrabance“, ktoré sú spôsobené bežným zaobchádzaním.

Hold leštený povrch nie je úplne ideálny na tento účel. Na druhú stranu sám používam iPhone 11 Pro, dokonca v svetlejšej farbe a aj keď sú škrabance na jeho ráme viditeľné, človek sa musí pozerať zblízka aby ich všetky zaregistroval.

Toto ale samozrejme nemusí každému vyhovovať a je to úplne pochopiteľné. Presne preto vám dnes prinášame návod, ako škrabance môžete odstrániť. Pozrite si video, kde sa podarilo YouTuberovi dostať kovový rám do pôvodného stavu behom niekoľkých sekúnd.

Dopredu ale upozorňujeme, že tento spôsob leštenia nie je vhodný pre tmavú variantu iPhonu X. Odporúčame ho preto realizovať len ak je váš telefón zo zadnej strany biely. Do komntára napíšte, či máte kovový rám plný škrabancov aj vy, alebo ste sa tomuto problému úspešne vyhli…

Prečítajte si tiež  Prečo nebude iPhone X z prednej strany nikdy biely?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.