Apple už takmer pred týždňom v utorok predstavil novú generáciu iPhonov, ktoré ponúkajú omnoho väčšie uhlopriečky displejov, 4,7″ a 5,5″. Preto tento problém muselo Apple riešiť nejakým spôsobom, keďže práve vyhovujúca veľkosť zariadenia umožňovala ovládanie jednou rukou. Použilo preto podobnú funkciu ako už dlhodobo používa Samsung, One-Handed mode.   

Nebojte nič nebolo skopírované!

Áno, ja viem. Veta „Použilo preto podobnú funkciu ako už dlhodobo používa Samsung, One-Handed mode. môže okamžite evokovať to, že Apple niečo ukradlo. Nie je to však tak! Funkcia, ktorú ponúka Samsung, celkovo zmenší obraz, a teda všetko, čo je na displeji, máte k dispozícií stále, len s, menšou uhlopriečkou. Pri Apple to však funguje trošku ináč. Zobrazenie sa vám nezmenší celkovo. Predstavte si, že len tak surfujete po internete a potrebujete pridať novú stránku. Na to, aby ste mohli tento krok urobiť, by ste museli nový iPhone, hlavne 6 Plus, úplne prechytiť a natiahnuť svoj prst. To však vôec nie je treba! Stačí len zadať gesto a vám sa obrazovka celkovo zníži bližšie k prstom. Pohodlne tak môžte spraviť to, čo je treba!


Gesto

Pokiaľ máte o jeden z nových iPhonov záujem, určite vás zaujíma aj spomínané gesto, ktorým celú službu spustíte. To je veľmi jednoduché a my v redakcií veľmi oceňujeme nápad Jablkovej spoločnosti. Stačí sa totiž len dvakrát rýchlo dotknúť tlačidla Home Button, v ktorom sa nachádza Touch ID senzor. Všetko tak môžte jednoducho vykonať jednou rukou.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.