Je to skoro neuveriteĺné, no prvý iPhone vyšiel už pred 8 rokmi. Január 2007 sa určite zapísal do histórie modernej elektroniky, nakoľko práve vtedy vystúpil Steve Jobs na pódium s iPhonom, ktorý nám ukázal cestu mobilných telefónov na najbližšie roky. Mnohí môžu namietať koľko chcú, no fakt je ten, že iPhone značne ovplyvnil smartfóny také, aké ich poznáme dnes. Pozri sa, ako sa vyvíjal!

iPhone 2G – iPhone 6S

Počas posledných 8 rokov stihol Apple predstaviť celkovo 11 modelov jablkového iPhonu. Je to celkom zvláštne, nakoľko sa spoločnosť vždy zameriavala predovšetkým na počítače, no akonáhle prišiel iPhone, máme taký pocit, že iOS je pre Apple dôležitejšie (čo z pohľadu predajov a ziskov zaručene je) než OS X. Ani sa Applu nečudujeme, že takmer celú svoju pozornosť zameriava na iPhone či iPad a sem tam výraznejšie vylepší Mac.

- Reklama -

Niekedy je však dobré pozrieť sa aj do histórie daného produktu. Dnes sa konkrétne pozrieme späť do roku 2007, kedy prišiel prvý iPhone a cez postupnú časovú líniu sa prenesieme až do súčasnosti, kedy všetkým kraľuje model 6S. Ktoré iPhony si mal ty? (napíš nám do komentárov 🙂 )

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.